Bociany wróciły do wsi, ale gniazda nie odnalazły.

Mieszkańcy wsi Puchacze w gminie Horyniec-Zdrój, w trosce o bociany, chcą przywrócić im zlikwidowane gniazdo. O pomoc proszą ludzi dobrego serca.

W małej wiosce Puchacze (w gminie Horyniec-Zdrój) od zawsze było bocianie gniazdo na słupie energetycznym przy jednej z posesji. To było jedno z charakterystycznych miejsc w okolicy, które mieszkańcy zawsze podziwiali i szanowali. Jednak w ubiegłym roku firma energetyczna postanowiła położyć linie podziemne i usunąć słupy, w tym ten z gniazdem bocianów.

Mieszkańcy byli zaniepokojeni losem ptaków, które od lat obserwowali. Chcieli nawet odkupić słupy, ale niestety nie udało im się przekonać odpowiednich osób. Para boćków wprawdzie nadal krążyła nad wioską, ale nie było już widocznych znaków wysiadywania czy troski o młode.

Pewnego dnia mieszkańcy jednak usłyszeli charakterystyczny klekot i zobaczyli, że na szczycie jednego z budynków usiadły aż cztery bociany! To było poruszające zdarzenie, które dało nadzieję, że ptaki nie zapomniały o swojej starej przystani.

Mieszkańcy nie odpuszczają i chcą zorganizować akcję rekonstrukcji gniazda. Liczą, że dzięki pomocy ludzi o dobrych sercach ptaki przylecą kolejną wiosną i znów zamieszkają w wiosce.

Macie pomysł w jaki sposób przywrócić bocianom ich gniazdo?

Społeczność ziemi horynieckiej już raz udowodniła, że dobro bocianów jest im bliskie:

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here