Gwałtowna zmiana pogody, która miała miejsce w Horyńcu-Zdroju wczoraj wieczorem, przyniosła za sobą nie tylko deszcz i silne wiatry, ale również nieoczekiwane wyzwanie dla miejscowych strażaków ochotników. Ruszyli oni z pomocą bocianom, których gniazdo runęło na ziemię ze słupa linii energetycznej.

Zdarzenie miało miejsce tuż po godzinie 19, kiedy to dyżurny SKKP PSP w Lubaczowie wezwał strażaków na ulicę Polną, gdzie zerwane linie energetyczne stanowiły zagrożenie dla mieszkańców. Po dotarciu na miejsce strażacy z miejscowej jednostki OSP natychmiast zorientowali się, że przyczyną zerwanych linii energetycznych było zniszczenie gniazda bociana w wyniku ulewnych deszczy. Niestety, w gnieździe przebywały dwa bociany, które zostały poważnie ranne w wyniku tego zdarzenia. Od tej chwili akcja strażaków nabrała nowego wymiaru – opanowanie nie tylko zagrożenia, ale także ocalenie życia tych wspaniałych ptaków.

Strażacy zabezpieczyli bociany i przekazali je do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Tam ptaki otrzymały niezbędną opiekę weterynaryjną i leczenie, które mają na celu przywrócenie im zdrowia i sił.

Miejmy nadzieję, że bociany odzyskają pełne zdrowie i zostaną uwolnione z powrotem do swojego naturalnego środowiska, gdzie będą mogły kontynuować swoje niesamowite wędrówki wśród pięknych krajobrazów Roztocza. Dzięki strażakom ich przyszłość jest teraz pełna nadziei i szansy na nowe życie.

Galeria zdjęć, fot. OSP Horyniec-Zdrój.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here