Dobiegł końca długi majowy weekend, który był wyjątkowo intensywny dla mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie.

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci ruchu drogowego i prewencji z KPP w Lubaczowie czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych drogami naszego powiatu. Dbali m.in. o to, aby na głównych szlakach komunikacyjnych ruch pojazdów odbywał się płynnie. Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 300 kierujących pojazdami, z czego 12 motorowerów i 46 motocykli. Odnotowano 1 wypadek drogowy, na szczęście nikt nie zginął. Mundurowi byli wzywani na miejsce 2 kolizji drogowych.

Policjanci ujawnili w sumie 74 wykroczenia, jakim było przekroczenie dopuszczalnej prędkości, w tym 60 w rejonie przejścia dla pieszych. Wobec sprawców wykroczeń zostały wyciągnięte konsekwencje prawne.

Niestety podczas majowego weekendu nie zabrakło kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę mimo wypitego wcześniej alkoholu. W czasie działań związanych z majowym weekendem lubaczowscy policjanci udaremnili dalszą jazdę jednemu pijanemu kierowcy.

Lubaczowscy funkcjonariusze, w trakcie weekendu majowego, dbali nie tylko o bezpieczeństwo na drogach, lecz także podczas lokalnych imprez. Do służby wykorzystane zostały m.in. quady. Prowadzone były wspólne działania ze Strażą Graniczną i Strażą Leśną.

Galeria zdjęć, fot. KPP w Lubaczowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here