W poniedziałek (15.04) odbyła się uroczystość wprowadzenia nowego Komendanta Powiatowego Policji w Lubaczowie. Młodszy inspektor Artur Wasiuta odebrał rozkaz o powołaniu od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie inspektora Jarosława Tokarczyka.

Ceremonia wprowadzenia Komendanta obyła się w auli Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie. W uroczystej zbiórce udział wzięli Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Jarosław Tokarczyk, Starosta Powiatu Lubaczowskiego Zenon Swatek, Burmistrz Miasta Lubaczów Krzysztof Szpyt, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, organów wymiaru sprawiedliwości, innych służb mundurowych, które na co dzień współpracują z naszą jednostką, przedstawiciele Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów, Koła Terenowego IPA oddział w Lubaczowie, Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, policjantki, policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie.

Podczas uroczystości został odczytany rozkaz personalny Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Jarosława Tokarczyka o powołaniu młodszego inspektora Artura Wasiuty na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Lubaczowie.

Uroczystą chwilą było przywitanie młodszego inspektora Artura Wasiuty ze sztandarem Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie oraz złożenie przez niego meldunku o objęciu obowiązków służbowych na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Lubaczowie.

Przełożonemu lubaczowskich policjantów pogratulował Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie inspektor Jarosław Tokarczyk. Młodszy inspektor Artur Wasiuta podziękował za okazane zaufanie oraz zadeklarował dołożyć wszelkich starań w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu. Podziękował zaproszonym gościom za dotychczasową współpracę oraz okazaną pomoc i wsparcie. Serdeczne życzenia na ręce komendanta złożyli również zaproszeni goście oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni naszej jednostki.

Młodszy inspektor Artur Wasiuta to funkcjonariusz z blisko dwudziestopięcioletnim stażem służby w Policji. Rozpoczął ją 20 sierpnia 1999 roku w Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie. Od 1 kwietnia 2000 roku zajmował stanowiska wykonawcze w Komendzie Powiatowej Policji w Jarosławiu, w Wydziale Patrolowo – Interwencyjnym, a następnie w Wydziale Kryminalnym jako referent oraz detektyw zespołu do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Wiedza, fachowość oraz nabyte umiejętności pozwoliły na kontynuowanie służby w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie w Wydziale Kryminalnym i Dochodzeniowo – Śledczym na stanowisku specjalisty, a następnie eksperta. 1 kwietnia 2015 roku młodszy inspektor Artur Wasiuta objął stanowisko radcy jednoosobowego stanowiska do spraw Ochrony Praw Człowieka w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Zaangażowanie i codzienna rzetelna służba umożliwiły 1 lipca 2016 roku obecnemu młodszemu inspektorowi Arturowi Wasiucie awans na stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Leżajsku, a następnie, 20 sierpnia 2018 roku – na stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu. 1 kwietnia 2022 roku ponownie objął na stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Leżajsku. 24 lutego 2024 roku Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie powierzył młodszemu inspektorowi Arturowi Wasiucie pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Lubaczowie. Młodszy inspektor Artur Wasiuta to policjant uhonorowany między innymi Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę, Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant” oraz Srebrną Odznaką „Zasłużony Policjant”.

Galeria zdjęć, fot. KPP w Lubaczowie.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here