Odsłaniamy karty programu Festiwalu Folkowisko

0

Festiwal Folkowisko zbliża się wielkimi krokami, a organizatorzy już teraz zdradzają nam, że odbędzie się on w dniach 11-13 lipca we wsi Gorajec. Wiadomo też, że oprócz bogatej oferty muzycznej, warsztatów czy strefy dla dzieci, warto uwagę zwrócić na Scenę Słowa, która w tym roku zapowiada się niezwykle różnorodnie i obficie.

fot. Materiały organizatora, archiwum.

Dariusz Bobak, wolontariusz odpowiedzialny za Scenę Słowa Festiwalu Folkowisko, zapowiada, że spotkania z autorami książek będą okazją do dyskusji o ich powieściach, reportażach i publicystyce. Tematyka będzie szeroka, ale zawsze bliska duchowi Folkowiska – chłopska historia Polski, reportaże o fotograficznym patrzeniu na świat, wojny, czy magia opisywania rzeczywistości. Wśród zaproszonych gości znajdą się między innymi pisarz Andrzej Stasiuk oraz dziennikarz Marcin Żyła znany m.in. z Raportu o stanie świata Dariusza Rosiaka. Na Scenie Słowa pojawi się również Joanna Kuciel-Frydryszak, autorka książki „Chłopki”, która w zeszłym roku zdobyła ogromne uznanie wśród czytelników.

– Folkowisko znalazło się na kartach książki, więc to niemal naturalna przestrzeń do spotkania autorki z zaangażowaną publicznością – tłumaczy Tomasz Ponikło, koordynator Sceny Słowa.

Z kolei panel dyskusyjny i warsztaty na temat dezinformacji w kontekście wojny na Ukrainie pozwolą nauczyć się, jak rozpoznawać dezinformację, jak jej nie ulegać i chronić się przed nią oraz chronić naszych bliskich. Na Scenie Słowa odbędą się również m.in. rozmowy o śmierci, archeologii czy historii pańszczyźnianej. Organizatorzy gwarantują, że nie zabraknie ciekawych tematów do dyskusji i inspirujących osobistości.

Natomiast na scenie muzycznej festiwalu pojawią się potańcówkowe kapele, które porwą uczestników do tańca oberka i kujawiaka. Szalonymi dźwiękami i energią zachwycą m.in. Janusz Prusinowski Kompania, Warszawskie Combo Taneczne, HrayBery, Muzykanci, Kapela Zdzisława Kwapińskiego, Kapela Ze Wsi Warszawa, Dikanda, Ogenj, Daj Ognia oraz Orkiestra Taneczna Bonanza.

Ze szczegółami oraz programem Festiwalu można zapoznać się na oficjalnej stronie internetowej (festiwal.folkowisko.org) oraz w mediach społecznościowych.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here