W piątek (17.05) na placu przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka. W jej trakcie powierzono pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP st. kpt. Piotrowi Szpytmie.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku, wciągnięcia flagi państwowej na maszt i odśpiewania hymnu. Następnie przywitano przybyłych gości wśród których byli: Komendant Wojewódzki PSP w Rzeszowie st. bryg. Tomasz Baran, posłanki na Sejm RP Anna Schmidt i Teresa Pamuła, poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca, Anna Huk – członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Marek Przywalny – przedstawiciel posła na Sejm RP Marka Rząsy, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych i instytucji współpracujących, strażacy i pracownicy KP PSP oraz zaproszeni goście.

W okolicznościowych przemówieniach wielokrotnie padły słowa podziękowań w stronę strażaków. Podczas apelu odczytane zostały wyciągi z postanowień o nadaniu odznaczeń oraz rozkazów personalnych. Odczytano także decyzję Komendanta Wojewódzkiego PSP w Rzeszowie dotyczącą powierzenia pełnienia obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie st. kpt. mgr inż. Piotrowi Szpytmie, który ostatnio pełnił służbę jako Zastępca Naczelnika Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego KP PSP w Leżajsku.

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here