Jakub Małecki, autor wielu opowiadań i powieści, był gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie. We wtorek, 14 maja, w przeddzień premiery swojej nowej książki pt. „Korowód”, opowiadał o swojej drodze zawodowej, inspiracjach i miłości do literatury.

Jakub Małecki jest bez wątpienia jednym z najlepszych pisarzy młodego pokolenia, którego dzieła poruszają trudne tematy i budzą intensywne emocje u czytelników. Jest autorem powieści, takich jak „Dygot”, „Rdza”, „Sąsiednie kolory” czy „Święto ognia”, która doczekała się nawet adaptacji filmowej. Na swoim koncie ma wiele prestiżowych nagród, jednak największym uznaniem są dla niego te, które przychodzą bezpośrednio od czytelników.

W czasie spotkania w MBP czytelnicy mieli okazję posłuchać o jego drodze zawodowej – od ekonomisty i bankowca po pisarza, o inspiracjach, które kierują jego twórczością oraz o historiach związanych z powstawaniem jego książek. Jest on zdeklarowanym tradycjonalistą, który preferuje czytanie książek w formie papierowej. Posiada imponującą bibliotekę i ogromną wiedzę literacką.

Spotkanie z Jakubem Małeckim było nie tylko niezwykłą okazją do poznania twórczości tego wybitnego pisarza, ale również nagrodą dla aktywności Dyskusyjnego Klubu Książki w Lubaczowie, którego moderatorem jest Katarzyna Żukowicz.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki.

Galeria zdjęć, fot. MBP w Lubaczowie.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here