fot. Archiwum
fot. Archiwum
fot. Archiwum

W najbliższą niedzielę (30.03) zespoły grające w lubaczowskie A klasie zainaugurują wiosenną rundę rozgrywek. Od trudnego wyjazdu do Rudy Różanieckiej, rozpoczną wiosnę piłkarze lidera z Oleszyc. Emocji z pewnością nie zabraknie także w meczu horynieckiego Zdroju ze Zrywem Młodów. Wszystkie spotkania zaplanowano na godz. 16:00.

Roztocze Ruda Różaniecka (7) : Czarni Oleszyce (1)
Wynik z jesienni: 1:2.

Obie drużyny w okresie przygotowawczym rozegrały kilka spotkań kontrolnych. Faworytem na „papierze” wydaje się lider z Oleszyc , za Roztoczem przemawia jednak właśne boisko na którym w rundzie jesiennej nie przegrali. Czarni natomiast ostatnie mecze 2013 roku grali przeciętnie. W Oleszycach doszło do sporych zmian. Na stanowisku trenera pojawił się Wiesław Połuch zastępując Grzegorza Paryniaka. Z klubu odeszli Tomasz Traczyk i Daniel Sałek ( obaj Pogoń-Sokół Lubaczów ) , prawdopodobnie w rundzie wiosennej nie zagra Maciej Polak , natomiast w początkowej fazie sezonu trener Czarnych nie będzie mógł skorzystać z najskuteczniejszego strzelca – Łukasza Pracało , który leczy kontuzję. Do klubu przybył po trzyletniej przerwie Łukasz Mazur oraz Tomasz Zabroniak , który ostatnio występował w juniorskich sekcjach Stali Rzeszów. W Roztoczu nie doszło do większych zmian w składzie.

Zdrój Horyniec (3) : Zryw Młodów (4)
Wynik z jesienni: 1:1.

Obie drużyny dzieli w tabeli różnica zaledwie dwóch puntków. W pierwszej kolejce sezonu 2013/14 drużyny podzieliły się puntkami. W przypadku zwycięstwa zawodników z Horyńca oraz przegranych Czarnych Oleszyce i Roztocza Narol zespół Zdroju może „wskoczyć” na pozycję lidera , natomiast wygrana Zrywu pozwoli wyprzedzić Zdrój w ligowej tabeli oraz nie pozwoli „uciec” na więcej niż maksymalnie cztery punkty Czarnym i Roztoczu Narol.

Zestawienie par 14. kolejki:
Roztocze Narol – Błękitni Futory
Zdrój Horyniec – Zryw Młodów
Huragan Basznia Dolna – Gwiazda Wielkie Oczy
Roztocze Ruda Różaniecka – Czarni Oleszyce
Juwenia Cieszanów – Victoria Stary Dzików
Czerwoni Cewków – Piast Antoniki
Graniczni Krowica – Start Lisie Jamy

Pełna zapowiedź kolejki w naszym partnerskim serwisie Lubaczowska Piłka.

aklasalub
Tabela po rundzie jesiennej, za 90minut.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here