Sukces lubaczowskich uczniów na IX Regionalnym Konkursie Recytatorskim i Poetyckim im. Jerzego Hordyńskiego

0

fot. jaroslaw.pl

W miniony piątek (23.10)  w sali lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbyło się podsumowanie IX Regionalnego Konkursu Recytatorskiego i Poetyckiego im. Jerzego Hordyńskiego. Spory sukces odnieśli w nim uczniowie lubaczowskich szkół.

W konkursie debiutu poetyckiego wśród w kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepsza okazała się Aleksandra Cencora, uczennica lubaczowskiego liceum. W tej samej kategorii, ale w konkursie recytacji wyróżniona została Renata Rebizant z Technikum Ekonomicznego z Lubaczowa.

Regionalny Konkurs Recytatorski i Poetycki im. Jerzego Hordyńskiego, którego celem jest popularyzacja twórczości tego jarosławskiego poety o bogatym dorobku literackim, a także rozwijanie i pogłębianie wiedzy o mieście i regionie, słynącym z różnorodnych tradycji kulturowych organizowany jest od dziewięciu lat. Chcąc uatrakcyjnić konkurs w tym roku, w kategorii recytacji organizatorzy imprezy którymi byli: Urząd Miasta, Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia, Centrum Kulturalne w Przemyślu – Instytucja Kultury Województwa Podkarpackiego, Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Fredry, Miejski Ośrodek  Kultury, Centrum Kultury i Promocji oraz Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział w Jarosławiu, postanowili, że jego uczestnicy oprócz utworów patrona imprezy zaprezentowali także wiersze wywodzącego się z naszego regionu, poety Jana Tulika.

Źródło: Inf. własna / jaroslaw.pl

Pełna lista laureatów i więcej informacji na www.jaroslaw.pl

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here