W sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie rozstrzygnięto XXIX Konkurs Recytatorski Powiatu Lubaczowskiego. Tegoroczna odsłona rywalizacji odbyła się pod hasłem „Najpiękniejszą wiosną jest dobroć serca…”.

Komisja w składzie aktorki Teatru Maska Anny Złomańczuk, kierownik działu artystycznego przy CK w Przemyślu Krystyny Juźwińskiej oraz specjalistki ds. edukacji leśnej Katarzyny Marko z Nadleśnictwa Lubaczów, miała niełatwe zadanie, oceniając 57 prezentacji uczniów szkół podstawowych. W efekcie, w kategorii klas I-IV, zwyciężyła Emilia Marciniec, przed Apolonią Czerkowską i Hanną Lichacz. Wyróżnienia otrzymali: Anna Matkowska, Wiktoria Folusiewicz, Hanna Witko, Alicja Weber, Konrad Krzych i Karolina Sopel. Natomiast w kategorii klas V-VIII triumfowała Aleksandra Maciejko przed Szymonem Ługowskim i Zuzanną Młodowiec (II miejsce) oraz Alicją Posobkiewicz i Kamilem Bernackim (III miejsce). Wyróżnienia otrzymali: Milena Cisek, Filip Birnbach, Michał Weber, Igor Proszek, Martyna Kasicka, Aleksander Żdan, Amelia Konopka, Oliwia Jasińska

W kategorii szkół średnich prezentacje oceniali: Andrzej Piecuch – aktor Teatru Maska w Rzeszowie – przewodniczący jury, Katarzyna Żukowicz – kustosz Wypożyczalni dla dorosłych przy MBP w Lubaczowie, Katarzyna Marko – specjalista ds. edukacji leśnej przy Nadleśnictwie w Lubaczowie oraz Anna Kordys – dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie. Po obejrzeniu 7 prezentacji, GRAND PRIX przypadło Milenie Stankiewicz, I miejsce – Jakubowi Wojciechowskiemu, II miejsce – Katarzynie Kurdziel i Weronice Zarosie, a III miejsce – Martynie Kostek, Jagodzie Skibickiej i Zuzannie Sigłowej.

Organizatorem wydarzenia był Miejski Dom Kultury im. Aleksandra Sas Bandrowskiego w Lubaczowie, we współpracy z Powiatowym Centrum Kultury w Lubaczowie. Wydarzenie mogło się odbyć dzięki wsparciu sponsorów, w tym Nadleśnictwa Lubaczów.

Podczas konkursu odbyły się również warsztaty ze sztuki recytacji, prowadzone przez aktora Andrzeja Piecucha. Organizatorzy serdecznie dziękują nauczycielom, instruktorom oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu uczestników do konkursu. Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych konkursach.

Galeria zdjęć, fot MDK w Lubaczowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

  1. Polska wycieczka z pgr u pojechala na wycieczkę do Egiptu. Zwiedzaja piramidy. Jednemu traktorzyscie nie chcialo się sluchac pierdol wiec oparl się o ścianę. Ta się odsunela i wylazi mumia i pyta- a wy skad? A oni tacy przestraszeni- z Polski
    A mumia- czekaj czekaj,z Polski….a Mietek Fogg jeszcze spiewa?😃

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here