Gmina Cieszanów przygotowuje do przeprowadzenia znaczącej inwestycji. W planach władz jest kompleksowa przebudowa kąpieliska „Wędrowiec”, które ma stać się idealnym miejscem do wypoczynku.

Gmina Cieszanów ogłosiła dziś (16.02) przetarg na „zagospodarowanie terenów popegeerowskich w Nowym Siole i Cieszanowie”. Choć nazwa zadania brzmi dość urzędniczo, to w rzeczywistości, dzięki niemu ma powstać piękny teren rekreacyjny. Chodzi o kompletną przebudowę kąpieliska „Wędrowiec”, które całkowicie zmieni swoje oblicze oraz budowę drogi dojazdowej do tego obiektu.

Zadanie obejmuje przede wszystkim zagospodarowanie terenów, na których znajdują się obecnie nieużywane zbiorniki wodne. Planowane prace obejmują m.in. przebudowę kąpieliska, zmianę jego profilu i kształtu oraz zagospodarowanie terenów wokół kompleksu. Zadbano o każdy szczegół tego projektu, przygotowując specjalistyczny plan, który uwzględnia nowe nasadzenia zieleni, ławeczki, parasole, leżaki i inne elementy małej architektury. Co niezwykle istotne, zamontowany zostanie także system filtracji, który będzie gwarantować czystość wody. To wszystko ma sprawić, że w Cieszanowie na mieszkańców i gości czekać będą komfortowe i bezpieczne warunki do korzystania z kąpieliska i jego otoczenia.

Burmistrz Cieszanowa Zdzisław Zadworny zapewnia, że ten nowo powstały teren rekreacyjny będzie miejscem przyjaznym, rodzinnym i komfortowym dla wszystkich odwiedzających.

„Ta inwestycja to ważny krok w rozwoju naszej gminy. Chcemy stworzyć miejsce, które będzie nie tylko atrakcyjne turystycznie, ale przede wszystkim dostępne i przyjazne dla mieszkańców. Zagospodarowanie terenów rekreacyjnych to inwestycja w naszą wspólną przyszłość, która ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców i promocję naszej gminy jako atrakcyjnego miejsca do zamieszkania i odwiedzenia” – mówi Zdzisław Zadworny.

Wygląda zatem na to, że nowy „Wędrowiec” będzie najlepszym miejscem do wypoczynku nad wodą w naszej okolicy.

Oprócz infrastruktury rekreacyjnej zadanie obejmuje ponadto przebudowę drogi gminnej. Podmioty zainteresowane realizacją tej inwestycji mogą składać swoje oferty do 4 marca br. Zadanie, które uzyskało dofinansowanie na kwotę 2,5 mln zł z VI edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, ma być przeprowadzone w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Opracowanie dokumentacji projektowej oraz przeprowadzenie wszelkich robót budowlanych może potrwać około roku.

Oto wizualizacja tej inwestycji przygotowana przez dr inż. Małgorzatę Przegalińską i mgr inż. arch. kraj. Paulinę Burak. Źródło: dokumentacja przetargowa.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

10 komentarze

  1. jakie Cpk Kolego Cieszanow to zawsze przodował w powiecie w Lubaczowie jeszcze nie marzyli o inwestycji a w Cieszanowie już było to realizowane . Można śmiało powiedzieć Cieszanow ma Burmistrza bez względu kto w Polsce rządzi a Pan Zadworny i tak robi swoje. Takiego Burmistrza jak jest w Cieszanowie to pasowałoby na 2 kadencję do Lubaczowa aby wkoncu coś zrobił dla mieszkańców.

  2. I brawo Cieszanów postawili na turystykę tam coś się dzieje przynajmniej. A w Lubaczowie nic kompletnie, wybudowali basen na odczepnego i to wszystko. Władze w naszym mieście jak najszybciej do wymiany. Parę lat temu widziałem projekt zalewu wodnego coś taka „Radawa” w Lubaczowie w okolicy ogródków Aster ale jakoś temat ucichł jak wszystko zresztą w naszym mieście.

    • Dlaczego ludzie z Cieszanowa znowu promują się kosztem Lubaczowa. Oczywiście w Lubaczowie zrobili na odczepnego basen za ok 20 mln, czynny cały rok gdzie mieszkańcy miasta i okolic spędzają aktywnie czas. Ale to przecież nic w porównaniu z bajorkiem w Cieszanowie czynnym 3 miesiące w roku. Teraz trochę go odświeżą za 2 mln , ale dalej zostanie bajorkiem.

    • I znowu ktoś z Cieszanowa promuje się kosztem Lubaczowa. W Lubaczowie na odczepnego wybudowali basen za ok 20 mln. czynny cały rok, gdzie w czystej wodzie mieszkańcy miasta i okolic (także z Cieszanowa) spędzają aktywnie czas. Przecież to nic w porównaniu z bajorkiem w Cieszanowie czynnym 3 miesiące w roku. Teraz planują za 2 mln odświeżyć ten obiekt ale to dalej będzie bajorko tyle że ładniejsze.

  3. Więc skoro dzisiaj już mógł się ukazać mój komentarz z pytaniem do administracji to może powtórzę swój komentarz z wczoraj.
    Wszyscy tak sie podniecili tym wielkim pomysłem. Tylko czy zadał sobie ktoś pytanie o koszty. Fajnie gmina dostanie dofinansowanie a co z kosztami które na wymysły Pana Zadwornego zostały wydane a to ok. pół miliona na przebudowy rozbudowy inne wymysły czyli np tyrolka o wart. około 200 tyś a nie zarobiła na siebie nawet 10 tyś mimo kilkuletniego użytkowania. Za te wszystkie wymysły typu lodowisko, amfiteatr stadion w Dachnowie płacą podatnicy Cieszanowa. Podatki rosną z roku na rok a Pan Zadworny spełnia swoje wyimaginowane pomysły. Pani Przygalińska autorka wizualizacji na kąpielisko, szkołę w Nowym Siole (Cieszanowie) działa mimo braku jakiegokolwiek przetargu czy zapytania. Czy ktoś sie pokusił o stworzenie analizy opłacalności tego pomysłu? Nie bo po co ? Pan Zadworny za chwile odchodzi na emeryturę (grubą), to wysokie podatki na utrzymanie tych bzdur nie będą dla niego problemem. Wszystkie pomysły Pana Zadwornego okazały sie ekonomiczną porażka i trzeba było za grosze wydzierżawić to kolegom. No trudno ryba psuje się od głowy.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here