Burmistrz Zadworny wystąpił z listem otwartym do poseł Pamuły

26

Przed nami kolejna odsłona politycznej wymiany zdań pomiędzy Burmistrzem Cieszanowa Zdzisławem Zadwornym i Posłanką na Sejm RP Teresą Pamułą. Tym razem samorządowiec upomina się o mieszkańców gmin powiatu lubaczowskiego, którzy są pomijani przy przyznawaniu rządowych dotacji.

Podczas pamiętnych dożynek gminnych w 2019 roku burmistrz Cieszanowa apelował do sympatyków PiS o głosowanie na Teresę Pamułę. Teraz upomina się o równe traktowanie wszystkich mieszkańców Ziemi Lubaczowskiej.

To nie pierwsza wymiana listownej korespondencji pomiędzy burmistrzem Zadwornym (PSL) a Posłanką Pamułą (PiS). Przypomnijmy, że to jako pierwsza parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości początkiem listopada ubiegłego roku wystosowała pisma do miejscowych samorządowców w sprawie uczestnictwa radnego powiatowego Marcina Piotrowskiego w Strajku Kobiet. Po jej interwencji w mediach zawrzało.

Teraz kolejną polityczną wymianę zdań rozpoczął burmistrz Cieszanowa. Tym razem włodarz gminy w liście otwartym upomina się u parlamentarzystki Ziemi Lubaczowskiej o mieszkańców gmin, które są pomijane przy przyznawaniu rządowych dotacji.

Korzystając z formy korespondencji zapoczątkowanej przez Panią Poseł zwracam się do Pani w formie listu o wspieranie wszystkich mieszkańców naszego powiatu niezależnie od miejsca zamieszkania. – rozpoczyna list Zdzisław Zadworny.

Burmistrz Cieszanowa przypomina później, że w roku 2019, gdy wspólnie ubiegali się o mandat poselski apelował do sympatyków Prawa i Sprawiedliwości by głosowali właśnie na Teresę Pamułę. Jak twierdzi, takie zachowanie przysporzyło mu sporo gorzkich uwag od kolegów z PSL. Burmistrz Cieszanowa podkreśla także, że Posłanka Pamuła została obdarzona ogromnym zaufaniem przez wyborów z wszystkich gmin powiatu lubaczowskiego i należy im się za to „ogromny szacunek i wdzięczność”. Tymczasem, jak zauważa włodarz, niektóre gminy są całkowicie pomijane przy rozdzieleniu rządowych dotacji. Jako przykład podaje Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych, z którego gminy Cieszanów i Oleszyce nie otrzymały ani złotówki. W ocenie Zadwornego podział tych środków wygląda „bardzo dziwnie”. Co gorsza, burmistrz pisze, że „brak jakichkolwiek kryteriów nie pozwala na odwołanie się od decyzji rządu”.

Zdzisław Zadworny dodaje, że „czuje moralne prawo aby wystąpić w imieniu poszkodowanych mieszkańców powiatu”.

Mieszkańcy wszystkich gmin powiatu poparli Pani kandydaturę licząc na sprawiedliwe traktowanie. Łacińskie przysłowie mówi , że „szlachectwo zobowiązuje”. Według mnie, dla członków Prawa i Sprawiedliwości nazwa partii jest wezwaniem do zachowania się zgodnie z tymi priorytetami. Dlatego wierzę, że teraz już nie pozostawi Pani mieszkańców gmin Oleszyc i Cieszanowa bez realnego wsparcia – czytamy w ostatnim akapicie listu.

Poniżej prezentujemy treść listu otwartego, który został przekazany redakcji mediów lokalnych.

26 komentarze

 1. Burmistrz Cieszanowa olał panią poseł jak upominała się o poprawne zachowanie pseudo polityków samorządu powiatowego w osobie Pana Piotrowskiego. Najpierw się pluje na PiS ściąga prawników z justicji a teraz wyciąga rękę po kasę. Trochę wstyd Panie Burmistrzu. Pokorne ciele dwie itd a Pan chciał gryść i żeby dostawać. No tak się nie da.

  • Burmistrz Cieszanowa olał biedną panią poseł? A to ciekawe… Bo ja czytałem, że Burmistrz odpowiedział na list, zajął odpowiednie stanowisko do sytuacji, a lament jest o to, że nie podporządkował się rozkazowi (bo w takich kategoriach należy rozpatrywać ten paszkwil wystosowany przez posłankę „naszej małej ojczyzny”) wydanemu przez Pamułę. Pani Pamule coś się pomyliło, próbuje chyba wcielić się w swojego guru Jarosława Kaczyńskiego i stosować te metody i dyscyplinę na samorządowcach z powiatu lubaczowskiego, której jest poddana w PiS. To jest krótko mówiąc – żałosne.

   Pragnę jednocześnie zaznaczyć, że wszyscy mieszkańcy zarówno Gminy Cieszanów, jak i Oleszyce płaca podatki w takich samych wysokościach, jak w gminach i miastach ościennych. Nie rozumiem zatem dlaczego są pomijani w rozdysponowaniu środków? Czy tak wygląda wdzięczność posłanki Pamuły?

   Warto mieć na uwadze, że podczas wyborów do Sejmu, na Panią Pamułę zagłosowało aż 1214 osób z Gminy Cieszanów i 1124 osoby z Gminy Oleszyce, co przełożyło się na 1/4 wszystkich zebranych głosów. Przypominam też, że w powiecie mamy 8 jednostek podziału administracyjnego.

   Mam nadzieję, że to ostatnia kadencja tej damy z Horyńca-Zdroju.

 2. Brak reakcji nie dziwi, gdyż powszechnie wiadomo że radny powiatowy z Gorajca jest pupilem burmistrza. W liście jest napisane o sprawiedliwym traktowaniu, bez względu na przynależność partyjną lub poglądy włodarzy gmin. Tymczasem nie trzeba być wnikliwym obserwatorem żeby zauważyć stosowanie podwójnych standardów w gminie Cieszanów w dbałości o mieszkańców różnych miejscowości w zależności od tego czy wybrany przez mieszkańców wywodzi się z komitetu popierającego burmistrza czy z opozycji. Dobrym przykładem jest Stary Lubliniec. Gdy w poprzednich kadencjach radnym był człowiek będący w opozycji do burmistrza prawie nic w Lublińcu nie było budowane pomimo starań radnego. Wystarczyło że radną została osoba popierająca burmistrza i od razu ruszyły inwestycje, na wszystko znalazły się pieniądze, nawet pomimo małej aktywności. Krótko mówiąc są miejscowości lepiej i gorzej traktowane, niestety ostatnio Cieszanów do tych gorzej traktowanych należy, a jest wizytówką gminy.

 3. Jak można opluwac poslanke przez jednego z radnych, krzyczeć pod jej biurem „wypie…..” a później burmistrz popierajacy tegoz radnego czuje się wielce poszkodowany. I jeszcze wciąga w ta gierke mieszkańców. Mieszkańcy wiedzą na kogo mają głosować Panie burmistrzu.

 4. Przepraszam bardzo i wybaczcie, że tak gremialnie zwrócę się do piszących powyżej, ale Wam się coś nie pomyliło?
  Pana Zadwornego można lubić lub nie, można mieć do niego żal, mi osobiście nie podoba się przynajmniej kilka jego decyzji (czemu dawałem czasem wyraz), ale to nie konkurs piękności, ani tym bardziej gorzkie żale. Pan Zadworny napisał to co wszyscy widzą, że PiS NASZE pieniądze dzieli bez jasnych kryteriów, bez możliwości odwołania i wprowadzając podział na „lepszych i gorszych”. Widać w tabelce powyżej jak to wygląda. Gmina Cieszanów i Oleszyce gdyby ktoś nie zauważył liczą razem około 14 tysięcy mieszkańców i nie mieszka w nich tylko Burmistrz jeden czy drugi. To gdzie to „prawo i sprawiedliwość”? A może chodzi o „równych i równiejszych”? Podział pieniędzy z Rządowych Funduszy ma być transparentny, a nie powinien polegać na „załatwianiu” z czym zresztą, nie ma co ukrywać, Pani Pamuła raczej i tak sobie słabo radzi i to Pani Schmidt-Rodziewicz jest dla naszego powiatu Cenniejsza…
  A wracając do moich Przedmówców… Pan Piotrowski ma swoje poglądy i może je głosić po godzinach swojej pracy jak chce dopóki nie naruszy prawa. Można go też lubić, lub nie, ale to jego sprawa i nic nikomu do tego… A radnym jest powiatowym, więc jak go Pan Starosta z PiS „temperował”? Poza tym Pan Piotrowski w Cieszanowie pracuje w Centrum Kultury i Sportu, a nie w Urzędzie, więc nie jest pracownikiem Burmistrza. Dajcie spokój…
  Takie pisanie, że gmina Cieszanów nie dostała pieniędzy, bo Radny Powiatowy brał udział w strajku Kobiet jest nie tylko niepoważne, ale i też odrobinę straszne… Rodzi się zaraz pytanie, a czym zasłużyła sobie gmina Oleszyce, że nie dostała pieniędzy?
  Brak funduszy dla obu gmin niestety pokazuje niesprawiedliwość podziału środków, a brak jasności kryteriów i nie możność odwołania to tylko potwierdza i może świadczyć tylko o tym, że „prawo i sprawiedliwość” ładnie wyglądają ale to slogan… Niedługo będą wydawane ogromne pieniądze unijne z Funduszu Odbudowy. Nie dziwię się reakcji Pana Zadwornego jak znowu mają dostać je tylko „swoi”.

  • To co pisze XL75 to funkcjonuje tylko w teorii. W rzeczywistości w gminie Cieszanów dyrektorzy jednostek gminnych z niewiadomych powodów boją się podejmować samodzielnie decyzje. Przed zadecydowaniem o czymś konsultują się w większości przypadków z burmistrzem. Dotyczy to różnego typu spraw w tym m.in. zatrudnienia pracowników. Często osoba pytająca o pracę otrzymuje odpowiedź od dyrektora że w tej sprawie trzeba rozmawiać z burmistrzem. Sama byłam kilkakrotnie odsyłana do burmistrza. Skoro burmistrz nie ma wpływu na inne jednostki to dlaczego pan Piotrowski dwa miesiące przed objęciem funkcji dyrektora chwalił się wielu osobom że burmistrz zaproponował mu stanowisko dyrektora CKiS. Sprawy potoczyły się nieco inaczej. Niebawem ustąpił ze stanowiska dotychczasowy dyrektor CKiS, oraz większość jego pracowników. Został ogłoszony konkurs do którego przystąpiło dwoje kandydatów. Pan Piotrowski przegrał , pomimo tego objął stanowisko wicedyrektora CKiS w Cieszanowie. Dziwne to że o wielu sprawach dotyczących kultury podejmuje decyzje wicedyrektor. Odkąd objął stanowisko to dziwne że dużo inwestycji jest realizowanych w najmniejszej miejscowości gminy Cieszanów Gorajcu. Nie dotyczy to tylko kultury, ale infrastruktury szczególnie dróg, chodników, cerkwi. Budowane były nowe drogi z Kowalówki do Gorajca. Dużo inwestycji w ocenie wielu mieszkańców było zrobionych niepotrzebnie szczególnie w małych wioskach. Budowane były tam boiska, obiekty, drogi nie mające dużego znaczenia dla mieszkańców. Na niektórych 2-3 samochody dziennie przejeżdża np. z okolic Leśnej chaty do Gorajca. Buduje się za duże pieniądze niekoniecznie tam, gdzie ludzie się domagają tylko gdzie jest to nie do końca potrzebne. Dochodzi do tego że niektóre małe wioski mają lepsze boiska, drogi, wypasione place zabaw, siłownie na wolnym powietrzu. Cieszanów powinien być wizytówką gminy, a wystarczy zobaczyć jak wygląda miejsce po fontannie.

   • Masz w niektórych kwestiach dużo racji i też mi się nie podobają czasem i inwestycje i decyzje Pana Zadwornego i kilka przynajmniej razy też dawałem temu wyraz. Ale w tym momencie rozmywamy trochę temat dyskusji… Chodzi tylko i wyłącznie o zupełne pominięcie gminy Cieszanów i Oleszyce przy rozdziale środków państwowych. W niedalekiej przyszłości będą rozdysponowane ogromne pieniądze z UE i żeby znowu się nie okazało, że pieniędzy dla niektórych gmin nie ma, bo nie…
    A jeśli chodzi o pisanie wniosków myślę, że gmina Cieszanów jest w naszym powiecie jedną z lepszych w tym względzie i dlatego nie chodzi raczej o to, tylko o… No właśnie, nie ma się co oszukiwać chodzi o „naszych” (z PiS) i innych („gorszy sort”?) i nie ma to za wiele wspólnego z „prawem i sprawiedliwością”. Zwłaszcza, że większość tych gmin głosowała za PiS. To dla kogo to kara, dla Burmistrza jednego czy drugiego czy dla ludzi?

  • Stosujesz podwójne standardy. Popierasz burmistrza, więc go bronisz. Pieniądze dostały gminy, które potrafiły złożyć poprawne wnioski. To nie czasy PSLu, kiedy dla swoich tworzyło się niepitrzebme stanowiska.

   • I akurat w gminach gdzie rządzą burmistrzowie z PSL nie potrafiono napisać dobrych wniosków, czy nawet nie dobrych a tylko poprawnych, jak piszesz? A w innych, gdzie wójtami zostali w 2018 r. ludzie nie mający wcześniej doświadczenia w pracy samorządowej, potrafiono. A niepotrzebne stanowiska dla swoich się tworzą za każdej władzy, teraz to nawet całe instytucje, agencje, fundusze itp itd.
    „Dr n. ekonomicznych, wykładowca SGH i członek Towarzystwa Ekonomistów Polskich Sławomir Dudek zwrócił uwagę na dużą liczbę powstałych za rządów PiS agencji i funduszy. „Nowe Fundusze i Agencje pączkują w finansach publicznych. Do tego trzeba doliczyć fundusze przy BGK” – napisał na Twitterze. „Już chyba prześcignęliśmy PRL w liczbie jednostek budżetowych” – dodał Dudek.”

 5. W sprawie tego co przedmówca pisał o pieniądzach dla Cieszanowa i Oleszyc z ronda w jednej i drugiej miejscowości z jakich pieniędzy powstały tak samo jak remontowana droga z Oleszyc? A mówienie że P.Pamuła sobie słabo radzi w przeciwieństwie do P. Schmidt-Rodziewcz, która jest cenniejsza dla naszego powiatu jest skrajną hipokryzją i przymykaniem oka na to co się w samym Lubaczowie i powiecie dzieje szczególnie w przypadku remontów dróg i czy rozwoju poszczególnych gmin. Poza tym walnąłeś skrajną głupotę odnośnie Pana Piotrowskiego bo czyją jednostką jest Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie?

  • Mieszanie kwestii pieniędzy na ronda i drogi z kwestią Funduszu Covidowego, który jest przyznawany „bo tak” to jednak gruba przesada. To raz…
   Dwa. Pani Pamuła będąc jeszcze radną Sejmiku nie przypilnowała przebudowy drogi do Zapałowa i nie walczyła o środki, których było za mało, a które wywalczyli kilka lat wcześniej inni, nie zrobiła w tej kwestii nic… No może poza tym, że przed wyborem Jej na radną pieniędzy miało starczyć na remont Oleszyce – Zapałów, a po wyborze starczyło na remont do… Lipiny. Tak, tak wzrosły ceny itd. ale po to została Radną żeby powalczyć o pieniądze… Więc nie pisz o hipokryzji, bo nie wygląda to z tej perspektywy dobrze…
   Trzy. Wybacz, ale jeśli chodzi o pozyskiwanie pieniędzy dla naszego powiatu Pani Schmidt-Rodziewicz ma o wiele większe zasługi, możliwości i… historię. Aha i podejrzewam, że nie jestem w tej opinii osamotniony.
   A ostatnia kwestia zatrudnienia Pana Piotrowskiego… Pozwolę sobie zacytować fragment postu Martyny (5.11.2020 r.) z tego portalu dotyczącego listu Pani Pamuły do Pana Zadwornego:
   „W swoim „donosie” za udział w manifestacji wicedyrektora Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie, Marcina Piotrowskiego, powołuje się Pani na kodeks etyczny pracowników Urzędu. Zdumiewające, że Posłanka na Sejm RP nie wie, że wicedyrektor instytucji kultury nie jest pracownikiem urzędu ani pracownikiem samorządowym, zaś w relacjach burmistrz – dyrektor czy wicedyrektor instytucji, nie ma zależności służbowej.
   Ustawa o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej już w 1991 ustanowiła autonomię instytucji kultury. Burmistrz nie jest pracodawcą dyrektora ani wicedyrektora instytucji, wykonuje jedynie czynności związane z powołaniem i odwołaniem dyrektora. Pracodawcą dyrektora jest instytucja kultury (a odwołać go można tylko i wyłącznie w kilku sytuacjach, określonych w ustawie). Dyrektor nie ma zwierzchnika, zaś zwierzchnikiem zastępcy dyrektora – jest jedynie dyrektor”. Koniec cytatu…
   Pozdrawiam

   • Odwołać go można w każdej chwili z CKiS i to właśnie burmistrz decyduje. To on pcha się do rządzenia wszystkim a jeszcze w maju było mówione a sesji że Piotr. nie jest żadnym wicedyrektorem i jest to wyssane z palca. Przegrał konkurs i tyle ciekawe przez kogo został namaszczony i niedługo został drugim dyrektorem festiwalu. Niech pilnuje u swojego bo w ogóle już nie daje sobie rady

   • Dyrektor CKiS jest zatrudniony bo inaczej musiał by płacić ZUS i inne składki od prowadzonych działalności. Wygryzł fachowców z festiwalu CRF i zrobił CFF – miał aspiracje być dyrektorem? Czy może chodziło o wykończenie konkurencyjnego festiwalu. Ciekawe czy w tym roku też będzie festiwal miał charakter wiejskiego grania na wozie jak w ubiegłym. Zrobił z markowego festiwalu folkowisko bis. Czy burmistrzowi to nie przeszkadza że pan piotrowski bardziej promuje folkowisko niż nawet CFF. Nikt nie widzi konfliktu interesów. Wolontariusze na folkowisku są pracownikami przy CFF. Czy to nie tak że gmina im płaci a oni odrabiają na folkowisku zatrudnienie w CKiS. Nie ma miejscowych że muszą tam być zatrudniani ludzie nie wiadomo skąd. Człowiek który prowadzi strajk kobiet, inicjuje go a potem mówi że on się nie utożsamia z tekstami jakie tam leciały. Obelgi w stosunku do rządzących i nie tylko. Przekleństwa i różne inne epitety? To wypadało radnemu politykowi ?? Ale co się dziwić jak władzom to nie przeszkadza to można wykorzystywać ile się da. Dojna krowa tylko cicho muczy ale mam nadzieję że przyjdzie czas jak zacznie głośno ryczeć i upominać się o swoje.

 6. Jak można zmieszać kogoś z błotem i obrażać panie burmistrzu a potem czegoś rzadać. Dotacje dostają wszyscy co się o nie starają. Rondo i obwodnica w Cieszanowie wybudowane ze środków gminnych? O wcześniejszych remontach szkoda wspominać. Wiadomo że jedni więcej drudzy mniej. Nawet rodzice po równo dzieciom nie dają. Myślę że nawet po tak złym traktowaniu pani poseł Teresy Pamuły można było dojść do porozumienia a nie dalej być obrażonym i rządać. Pani poseł przyjmuje wszystkich w biurze po wcześniejszym umówieniu wizyty. Umie rozmawiać z ludźmi, pomaga im wystarczy przyjść z wnioskiem lub wnioskami o dotacje. Do polityki trzeba się nadawać a nie obrażać innych np za poglądy polityczne. Czy Pana burmistrza ktoś obraża że należy do PSL-u? Dzięki tylko ostatnim działaniom są wozy strażackie dla OSP. Wiadomo wszystko wg możliwości na dodatek ostatni rok był zły dla całej Unii Europejskiej z powodu covida. Pani poseł ma duża wiedzę poparta doświadczeniem dzięki temu wie jak pomoc lub do kogo się zwrócić w naszym imieniu. W odróżnieniu co do niektórych działaczy politycznych nie obraża innych. Naprawdę wystarczy się umówić i przyjść na rozmowe z panią poseł. Wysłucha i pomoże w danej sprawie.

  • Rondo, obwodnica i wcześniejsze remonty czy wozy strażackie to zupełnie inne środki. Burmistrzowi chodzi o Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych, program który ma wspomagać gminy (czyli mieszkańców, nie „rządających” burmistrzów) w całej Polsce środkami z Funduszu Przeciwdziałania COVID. A przypadkowo gminy w powiecie rządzone przez PSL nie dostały nic z tego programu.

 7. Czytając niektóre komentarze, włos się na głowie jeży – brak elementarnej wiedzy na temat funkcjonowania państwa co u niektórych. Tacy mają też prawo głosu i wybierają rząd. Dramat.

 8. Pań Burmistrz szuka sprawiedliwości, a lepiej niech sam zajmie się układami i układzikami u siebie, ponieważ są firmy które zawsze wygrywają przetargi jak i osoby które piastują po kilka etatów jednocześnie!!! To ma być sprawiedliwe ? A dla przed mówcy powyżej to ckis jest w całości zależne od gminy.
  Jeżeli chodzi o mnie to Polska dla Polaków!!!

 9. Przez prawie 20 lat rządów już się wszyscy tak ustawili w Cieszanowie że mało kto potrafi się z układu uwolnić, a ci co w nim tkwią są głęboko w czterech literach u Pana Burmistrza. Ostatnio nawet z doświadczenia taka sytuacja: pytam o pracę w jednej ze spółek „niezależnych od burmistrza’ i słyszę „Muszę porozmawiać z burmistrzem” bo to on podejmuje decyzję. Czy Dyrektorzy prezesi nic nie potrafią sami ? Zatrudnić ludzi na kąpielisko czy do sortowni to trzeba aż burmistrza pytać o zgodę. No tak dokładnie bo co by to było gdyby przez przypadek został zatrudniony ktoś nie na rękę pana burmistrza. może ktoś miał z nim jakiś zatarg na zebraniu wiejskim bo się upomniał o swoje a teraz chce do pracy. To jest dokładnie taka sama sytuacja jak w pieniądzach od pani Pamułowej. Nie jesteś z burmistrzem to jesteś bezrobotny.
  A układy w Cieszanowie są dobrze znane : patrz droga wspomniana leśna chata – gorajec. Przecież to droga dla kolegi pana burmistrza pana Baumana w innym przypadku nikt by o niej nawet nie pomyślał. Tak jak drogi urzędnikom wprost pod domy. Ta paranoja sięga szczytów. Kiedyś na spotkaniu w Cieszanowie burmistrz mówił że nie będzie marketów w Cieszanowie jak chciał powstać LIDL a za pół roku sprzedał działkę panu Kociołkowi pod Biedronkę. Kolesiostwo w Cieszanowie nie zna granic. Można by takich rzeczy wymieniać setki. Inwestycje którymi się chwali burmistrz otwiera się hucznie z imprezami a potem nikt już nie liczy jaki to koszt utrzymania i że nie zarabiają na siebie: patrz lodowisko, tyrolka, dom kultury w Dachnowie, remiza strażacka nikt nie wie dla kogo? Strażaków jak na lekarstwo – nie no nie jest jedna rodzina strażacka śmiech na sali.. dom kultury w Dachnowie – moloch powstał miały być noclegi na górze a jak do tej pory wiatr hula tylko. No i drogi w pola do swoich działek. Burmistrz jest ostatnia kadencję i już gdzieś ma przygotowana ciepłą posadkę tak jak były burmistrz narola czy inni i teraz drze ile się da. Można też popatrzeć na to ile jest budowanych dróg od kiedy powstał zarząd dróg w Cieszanowie tylko kto te drogi projektuje – jak to kto dyrektor zarządu za ogromne pieniądze brane od gminy za każdy projekt. Niech sie ktoś zapyta w gminie przez ostatnie 18 lat ile dróg zaprojektował inny projektant niż pan dyrektor. Nie było takich więc wszyscy widzą jak funkcjonuje Cieszanowska Gmina. To po co PIS-owi wypominać kolesiostwo i jakieś układy. Ale jak to mówią „Widział pod lasem nie widzi pod nosem.

  • Dokładnie tak jest o wszystko trzeba pytać burmistrza. Ludzie powinni przy kolejnych wyborach wybrać kogoś kto będzie dbał o mieszkańców Cieszanowa. Większość pracowników z Dachnowa. Odkąd pojawił się człowiek w Gorajcu od razu został przyjęty do pracy. Od tego czasu już wszystko dzieje się w Gorajcu. Pieniądze idą na kolejne inwestycje, a ranga miasta Cieszanowa jest pomijana. Powinno się tutaj skupiać życie kulturalne gminy a nie w Gorajcu. Gorajec to dawna wioska band UPA, a teraz wszystkie inwestycje i projekty są tutaj. Precz już z folkfanami i Festiwal w Cieszanowie powinien organizować ktoś kompetentny. Również drogi z Kowalówki do Gorajca powstały z leśnych ścieżek i na to są pieniądze, a ludzie nie mają pracy.

 10. Drodzy Czytelnicy, musimy zakończyć dyskusję w tym temacie, ponieważ pojawia się coraz więcej obraźliwych wpisów osób, którym wydaje się, że są anonimowe. Dodatkowym problemem jest fakt, że jedna osoba umieściła tu sporo podobnych wpisów pod różnymi nick’ami próbując w ten sposób stwarzać pozory mnogości swoich tez.

Comments are closed.