W ostatnich dniach o Lubaczowie ponownie zrobiło się głośno w regionalnych i ogólnopolskich mediach. Na ich łamach wrócił temat Macieja Orłosia, którego tym razem mieszkańcy… zapraszają do naszego miasta.

W mediach społecznościowych pojawiła się riposta na wypowiedź poseł Teresy Pamuły na temat Macieja Orłosia. Słowa posłanki, które padły niedawno z sejmowej mównicy, wzbudziły spore kontrowersje wśród części mieszkańców Lubaczowa i okolic. Przypomnijmy, że parlamentarzystka w trakcie debaty krytykowała zmiany w telewizji, podając za przykład powrót Macieja Orłosia, który się postarzał.

– Co zrobiliście z telewizją, zniszczyliście tę telewizję. Nie mogą tego oglądać. Przychodzą do mnie mieszkańcy Lubaczowa i mówią: „Nie możemy oglądać tego pana Orłosia, jak on się postarzał, co on wygaduje” – mówiła poseł Teresa Pamuła.

Po jej słowach media zagrzmiały. Temat ten został szeroko omówiony, nie tylko w lokalnych, ale także w ogólnopolskich źródłach informacji. Na nasze nieszczęście w sieci pojawiły się także liczne memy i krytyczne filmiki. Wzburzeni mieszkańcy regionu, ale nie tylko, postanowili podjąć działania w celu ratowania naszego wizerunku. W ramach protestu, Marcin Piotrowski, lokalny aktywista, społecznik, na Facebooku utworzył wydarzenie o nazwie „Zaproś Orłosia do Lubaczowa”, które przyciągnęło już ponad 1,5 tysiąca zainteresowanych. Do akcji włączył się także aktor z Lubaczowa, Michał Kurek.

– Rozumiem oburzenie mieszkańców, ponieważ sam poczułem się dotknięty niemniej, nie chciałbym, aby moje rodzinne miasto stało się memem – mówi Kurek.

Akcja szybko dotarła również do samego Macieja Orłosia, który zareagował na nią pozytywnie, dziękując za wsparcie i wyrażając chęć odwiedzenia miejscowości.

Mieszkańcy Lubaczowa mają nadzieję, że dziennikarz przyjedzie do miasta i spotka się z nimi osobiście.

– Wstępnie spotkanie zostało zaplanowane na pierwszą połowę lutego. – Zainteresowanie jest ogromne. Ludzie już mówią, że sala domu kultury będzie za mała i trzeba będzie dogadać się ze szkołą na salę gimnastyczną – mówi Piotrowski. – mówi dla tvn24.pl Marcin Piotrowski.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

36 komentarze

 1. Zrozumiał bym tą akcję gdyby oddolnie ją zorganizowano w ramach wygłupu i poszła by za tym akcja mocniejsza ale ludzie zrozumcie że Piotrowski robi na was kampanię wyborczą a wy łykacie tą akcję jak pelikany, dajecie się omotać temu manipulantowi. Tereska palnęła głupoty ale to nie pierwszy i ostatni raz, większość już o tym zapomniała ale polityczni oponenci robią na was kapitał wyborczy a wy dajecie się nabrać na to. Wstyd mi za to miejscowe społeczeństwo. Postawce Piotrowskiego na mównicy sejmowej to w stresie zacznie i po ukraińsku gadać głupoty, mam nadzieję że nie będzie miał okazji do wykazania się.

 2. Panie loka, pani poseł zrobiła mieszkańcom Lubaczowa oborę, masa ludzi się nabija z mieszkańców Lubaczowa, a Pan mówi, że o to nic takiego palnęła coś tam. Mnie Pan nie przekona, zrozumiałem tylko to, że Pan pewnie z rodziny albo koleżków albo z partii i ma interes w tym, by kombinować plując na inicjatora tej chwalebnej akcji, dzięki której odzyskamy część godności 🙂

  • a Pan Daro Lew z rodziny Pana Piotrkowskiego że negatywny komentarz do akcji przypisuje przybocznym Pani Poseł? Na szczęście ludzie mogą mieć inne zdanie i nie muszą być szufladkowani od razu do któregoś z obozów. Zamysł akcji mi się podoba ale jeśli robi to polityk z obozu przeciwnego i termin spotkania ustala na kilka dni przed wyborami samorządowymi w których sam organizator startuje to o czym to świadczy? Mam tylko nadzieję że ludzie mają trochę rozumu …

 3. dodam jeszcze że na pewno nie przez przypadek o akcji piszą media typu gazeta wyborcza czy mówi o tym TVN bo to przecież te „media walczące o wolność słowa” promują typów z PO, założę się też że i sam organizator aplikował o to by napisano i zrobiono reportaż o tej akcji. Ogłupiania ludzi ciąg dalszy nastąpi, zmieni się tylko logo ….

 4. Dziwny jest ten świat-jak śpiewał Niemen. A kim jest ten Pan Orłoś, że zaprasza się go do Lubaczowa?
  Nie jestem za żadną partią, ale zaproszenie tego Pana to naprawdę przegięcie i głupota.
  A osoby, które wstydzą sie, że są z Lubaczowa, tak naprawdę nie kochają swojej Małej Ojczyzny.

 5. „PS. obiecujemy, że już nie będziemy się uskarżać na Pana wiek. ” Zastosowanie słowa JUŻ (od tej pory) sugeruje, że wcześniej były takie skargi. To nie wiem, czy mieszkańcom przeszkadza wiek Orłosia, czy fakt, że po słowach posłanki cały kraj się z Lubaczowa śmieje?

 6. tylko „My”, „Wy”, ” Oni” polityka w Polsce jest niebezpieczna dla wszystkich mieszkańców naszego kraju. Nie ma miejsca na poważną dyskusje, wszytsko opiera się na emocjach i na atakowaniu przeciwników politycznych. Jeśli naród się nie przebudzi z tego marazmu, będzie tylko gorzej, szkodzimy sami sobie….

 7. dajcie już spokój, jedna głupia wypowiedź ( mało to ich w Sejmie) i robi się z tego co najmniej sprawę krajowa. a co nas to obchodzi? ze ktoś chce zbijać polityczny kapitał przed wyborami samorządowymi? nie ma to wpływu na nasze życie,a mamy się kłócić znowu to lepiej pójść na piwo a politycy niech się gryzą. i co,przyjedzie tu i ogłosi Lubaczów stolica podkarpackiego lewactwa? może jeszcze pokaz fajerwerków i na kebaba

 8. Wygląda na to, że Lubaczów dorobił się wirala, a takich rzeczy nie da się ugasić słowami, że to mało istotne, wypowiedź ma potencjał memiczny i już tego zatrzymać nie można. Jedyne co da radę zrobić, to akcja odwrotna, czyli kontrwiral i spotkanie z Orłosiem jednak grzeje ten temat dalej. Pozytywna sprawa, a pani poseł, która chlapnęła… i to z mównicy sejmowej !! teraz musi się mierzyć z tą sytuacją… a może nic o tym nie wie? Jak Kaczyński, który nie wie co to internet?

 9. „Wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk poinformował, że 23 września 2016 roku ówczesny Dowódca Garnizonu Warszawa gen. Głąb w porozumieniu z ministrem obrony narodowej wydał polecenie, aby żołnierze w podległych jednostkach czerpali wiedzę tylko z mediów publicznych, a w szczególności z TVP Info. Ówczesnym ministrem obrony narodowej był niejaki Antoni Macierewicz.

  OJACIĘMOTYLANOGA KOREA BiS XD

  Polecenie przez obecne szefostwo MON zostało anulowane.”

 10. Trwają obrady Sejmu, na mównicę wchodzi posłanka Hartwich i przedstawia OBYWATELKSKI projekt w sprawie osób niepełnosprawnych. PiS wychodzi z sali plenarnej. Ta sytuacja kolejny raz pokazuje brak szacunku do najsłabszych obywateli Polski. Za nic mają ludzi, zwłaszcza tych z niepełnosprawnościami. Liczy się interes partyjny, a nie jakieś tam „miernoty” na których posłanka Krynicka (PiS) szukała paragrafów, kiedy jeszcze zasiadała w Sejmie. Ludzie dla sekty PiS są tylko maszynką do głosowania.

 11. To co PiSowcy odwalają od początku tej kadencji to jest jakaś abstrakcja. Są tak zagubieni bez władzy i tak się boją rozliczeń, że strach mają wymalowany na twarzy.

  Jeszcze nie tak dawno byliśmy potęgą gospodarczą, gigantem w Europie, wszyscy nam zazdrościli – pamiętamy te słowa? A to, że mamy cyt. „nieprzebrane ilości gotówki” o których mówił Prezes NBP Glapiński? A na utrzymanie (odśnieżenie) dróg w powiecie lubaczowskim nie ma pieniędzy. Jak to możliwe, kiedy budżet państwa ma nieprzebrane ilości gotówki? A wiecie z jaką stratą finansową za rok 2023 zamknie NBP? To pytanie do tych intelektualistów z PiS.

  Dzisiaj Jarek Kaczyński: „Po tych ośmiu latach waszych rządów, to naprawdę dwudziestu nie starczy żeby ten potworny bałagan, żeby tutaj gorszych słów nie użyć, naprawić. I pan młody człowiek powinien o tym pamiętać. Dziękuję.”

  Ten człowiek jest tak odklejony do rzeczywistości, że to jest straszne. „Ja bym to badał” – cytując jego samego. To w końcu wstaliśmy z tych kolan czy nie? Byliśmy potęgą gospodarczą, którą nam wszyscy zazdrościli czy nie? Jak to w końcu jest? Tyle pytań, tak mało odpowiedzi.

  No i na koniec, cytat dnia. Janusz Kowalski pouczał, żeby pracować a nie lansować się. Tego jeszcze nie grali – i kto to mówi 😀 😀 😀 😀 😀

 12. Dziennikarka: Czemu nie ma dziś w Sejmie Kamińskiego i Wąsika?
  Jarosław Kaczyński: Nie ma ich ponieważ mogą być w bardzo złym stanie zdrowia w związku z pobytem w więzieniu. Stosowano wobec jednego z nich tortury i to personalna decyzja Tuska i za to odpowie.
  Dziennikarka: Wczoraj u Prezydenta nie wyglądali jak ofiary tortur.
  Jarosław Kaczyński: Mój wuj, który był torturowany przez GESTAPO żył potem przeszło 90 lat.
  Dziennikarka: Myśli pan, że można to porównywać? Jarosław Kaczyński: Można porównywać, bo niemieckie związki pana Tuska na to wskazują.

  Doktor prawa przemówił: https://wykop.pl/wpis/74761639/wpis

  • Torturowanie? HAHAHAHHAHA ten prezio nie wie juz co gada

   Myślę, że ogólnie w porządku. Trochę schudliśmy. Ale jest pod kontrolą – mówi Mariusz Kamiński pytany przez telewizję wPolsce o stan zdrowia. – Czujemy się nieźle – dodaje Maciej Wąsik.

   a kaczor jeszcze z godzinę temu mówił, że są w „bardzo złym stanie zdrowia” xDDDDDDDDDD

  • No właśnie. Gdzie te barierki. Kamiński i Wąsik grozili wręcz atakiem jak Trump na Kapitol. Dlatego zostały wzmożone środki ochrony. Natomiast barierek nie było jak za PiS. Po prostu obecnie rządzący to nie PiS i nie chcieli robić wstydu z Polski na cały świat.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here