Fot. Kadr z transmisji, Sejm RP

Na łamach wielu ogólnopolskich mediów głośno jest dziś o Poseł na Sejm RP Teresie Pamule (PiS) z Lubaczowa. Wszystko za sprawą jej wypowiedzi na temat Macieja Orłosia.

Onet, naTemat, Fakt, czy Super Ekspress, ale także Pudelek i Plotek – to tylko część ogólnopolskich serwisów, które zajmują się dziś (17.01) posłanką Teresą Pamułą z Lubaczowa. Wszystko za sprawą jej wypowiedzi z sejmowej mównicy na temat mediów publicznych i powrotu Macieja Orłosia do „Teleexpressu”.

Wstydźcie się przed wyborcami, przed mieszkańcami Polski, obywatelami Małopolski, Podkarpacia. Co zrobiliście z telewizją, zniszczyliście tę telewizję. Nie mogą tego oglądać. Przychodzą do mnie mieszkańcy Lubaczowa i mówią: „Nie możemy oglądać tego pana Orłosia, jak on się postarzał, co on wygaduje”. (…) Szanowni państwo, was to śmieszy, ale mnie to naprawdę nie śmieszy, boleję nad tym – mówiła T. Pamuła.

To właśnie słowa na temat Macieja Orłosia wzbudziły największe zainteresowanie mediów, a odniósł się do nich na łamach Pudelka także sam zainteresowany:

Nie ma wątpliwości, że posłowie PiS tęsknią za propagandą, jaka uprawiana była w TVP, ale to już nie wróci, bo to było karygodne, obrzydliwe. Jak to mówią, tonący brzydko się chwyta, natomiast panią posłankę Pamułę i zmartwionych jej wyborców moim wyglądem pragnę zapewnić, że choć nie zarabiam w TVP tyle, co Michał Adamczyk, to obiecuję, że dołożę wszelkich starań, by wyglądać jak najlepiej – przekazał Pudelkowi dziennikarz.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

52 komentarze

  • Interpelacje, którym nadano bieg: – 18
   Zapytania, którym nadano bieg: – 1
   Pytania w sprawach bieżących: – 16
   Oświadczenia: – 9
   Jak na tak wygadaną posłankę uderzającą teraz w tej kadencji ręką w pulpit to mało. Dlaczego nie robiła tak broniąc polskich rolników, przedsiębiorców z małopolski i podkarpacia, z Lubaczowa? Aha nie dzwonili do niej, że potrzebują pomocy!

 1. Aż mną wstrząsnęło, gdy usłyszałam wypowiedź tej pani.
  Jeśli rzeczywiście mówiła prawdę, to mogła zaznaczyć, że byli to niektórzy mieszkańcy Lubaczowa.
  Osobiście, jako mieszkanka Lubaczowa nie życzę sobie, żeby ktoś uogólniał lubaczowskie społeczeństwo.
  Mówiąc o panu Orłosiu, powinna była najpierw rzucić okiem w lusterko.
  Przede wszystkim dziwi mnie fakt, że na plakatach wyborczych pani Pamuła kreuje się na „ młódkę „ , a rzeczywistość niestety jest brutalna.
  Argument kierowany w kierunku pana Orłosia jest absurdalny i śmieszny.
  Czyżby nie posiadała innych w zanadrzu?
  Wstyd przed całą Polską!!!!!!

 2. Teraz uwaga…
  Dosłownie przełączając kanały, przejechałem przez neo TVP-INFO i… zamarłem.
  O antykoncepcji, edukacji seksualnej i aborcji, wypowiadał/a się…
  „ksiądz” Monika Zuber.
  Na początku myślałem, że to jakiś skecz albo ,,mam talent”😉, ale nie oni mówili serio🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

  • Dobrze, że nie dostałeś zawału, lepiej oglądaj TV Republika i TV Trwam i nie skacz po innych kanałach 🙂 . Ta pani jest „księdzem” kościoła ewangelicko-metodystycznego, części czy tam odmiany kościoła protestanckiego, czyli bardziej pastor powinno być. W tym kościele kobieta może być księdzem, poza tym nie obowiązuje tam celibat, jej mąż też jest „księdzem”, z tego co wyczytałem. Powinni byli zaprosić ich oboje, miałbyś jeszcze większy ubaw 🙂

 3. Kończy się korytko to i kwik coraz głośniejszy 🙂 Już się biorą za handlarza wizami i bardzo dobrze. Niech robią porządek z tymi bandytami, kolejne kwiatki o funduszu sprawiedliwości już wychodzą, a takich spraw myślę że będzie ogrom, w końcu ludzie się dowiedzą jaki to poprzedni rząd wspaniały ” poprostu im się należały „

 4. Witam wszystkich. Widzę, ze temat babola Pani Poseł Pamuły wywołał duże poruszenie. Z racji braku czasu nie mogłem wcześniej skomentować dłuższą wypowiedzią a na to ta sprawa zasługuje. Śledziłem za to całą dyskusję. Widziałem na żywo to wystąpienie Pani Poseł. Pierwsze co zauważyłem ja i wielu ludzi, ze Pani Poseł była jakaś taka ,,dziwna”. Inna niż zwykle. Kto ogląda Sejm to wie, że wypowiedzi Pani Poseł raczej są nudne jak flaki z olejem i nikt ich nawet po chwili nie pamięta. Tutaj Pani Poseł chciała zrobić płomienną przemowę. Tylko trzeba posiadać umiejętności oratorskie. Tutaj Pani Poseł chciała przedstawić swoją myśl, ale z powodu braku umiejętności wyszedł jeden wielki chaos i wstyd na całą Polskę Tam pięknie rozsławiła nasz Lubaczów. że ludzie się z Nas śmieją. Tak jak ktoś tutaj napisał. Kiedyś wstyd było się przyznać, że jest się z Podkarpacia a teraz jak powiesz, ze jesteś z Lubaczowa to temat Posłanki Pamuły przynosi Nam wstyd. Jeszcze bym zrozumiał jakby przeprosiła za swoją wypowiedź, że nie tak miała wyglądać jej wypowiedź. A Pani Poseł dalej pokazała swoje inaczej tego nie nazwę jak buractwo kłócąc się dalej z dziennikarzami i wyzywając dlaej Orłosia i go obrażając. https://plejada.pl/newsy/teresa-pamula-obrazila-macieja-orlosia-teraz-uderza-w-innych-pracownikow-tvp/4ehf38w
  polak2010 piszesz, że jesteś ,,Jakimś problemem Tuska”. Jak widzisz Pani Poseł jest ,,problemem PiS-u” i ,,problemem ziemi lubaczowskiej”. Tak jak Ty. Pewnie koło niej latasz. A najbardziej wstydzić powinni się CI, którzy tą Panią poparli do Sejmu. Jakbym za nią głosował to mi byłoby wstyd, że ktoś taki mnie reprezentuje. Już samo to, że jako mieszkaniec powiatu lubaczowskiego muszę się wstydzić za Panią Poseł mi wystarczy. Jest ostro wiem. Wcześniej Pani Poseł mało się udzielała na mównicy jak była przy rządach. Zapewne dlatego, że kasa się zgadzała. Teraz jak nie ma nic do gadania to uważa, że wiele. No i efekt tego mamy. Niestety żałosny. Pani Poseł wiem, że pewnie jakoś ten komentarz do Pani trafi. Albo Pani niech poćwiczy najpierw swoje umiejętności przemawiania albo proszę nie przynosić wstydu ziemi lubaczowskiej i lepiej się udzielać tylko w formie papierowej i wprowadzonych pomysłów odnośnie powiatu lubaczowskiego.

 5. czytam dziś w gazecie -Argentynczyk Santiago Hezze jest wnukiem Polki. postarał się on o polski paszport bo gra w Olympiakosie Pireus więc Grekom to na rękę bo jest traktowany jako UWAGA! Obywatel Unii Europejskiej. czyli nie Polski. To tak jak Gruzja w czasach ZSRR. dlatego chciałbym zadać pytanie. Co to jest za państwo i gdzie oni jest położone ?

  • Nie wiem jakie gazety czytasz, ale postaram się pomóc. Obywatelem Unii Europejskiej jest KAŻDA osoba, która jest obywatelem przynajmniej 1 z 27 członkowski państw Unii Europejskiej. Zaś Unia Europejska to związek 27 demokratycznych państwo leżących w Europie. Mam nadzieję, że pomogłem.

  • Drogi Widzu76. To nie jest to samo. ZSRR to było państwo w ślad którego wchodziły państwa bez wlasnej suwerennoąci orzez co noe byly de facto panstwami tylko częsciami ZSRR. TAK jak w USA mamy stany skupiające się w jednon pan4stwo a nie mamy państwa California czy Maryland.UE to organizacja międzynarodowa skupiająca suwerenne państwa europejskie, które posiadają własną państwowość.

  • W mojej opinii zbyt dużą uwagę przywiązujesz do tego rzeczownika („związek”). Oczywiście w kontekście i poruszanej powyżej tematyce. Rozumiem, że UE kojarzy ci się z ZSRR, masz prawo do takiej oceny, ale moim zdaniem to zbyt daleko idące porównanie. Niemniej jednak – podkreślam – rozumiem je, ponieważ o Unii Europejskiej trochę się nasłuchałem. Z różnych stron sceny politycznej, a także od zwykłych ludzi. Dla tych mniej dociekliwych i pamiętliwych czytelników, przypomnę że jest grupa osób, piastująca bardzo wysokie funkcje w Polsce, która wypowiada się o Unii Europejskiej jako o „wyimaginowanej wspólnocie”. To akurat Prezydent RP Andrzej Duda. Członkini Trybunału Konstytucyjnego (Krystyna Pawłowicz, PiS) o symbolu UE powiedziała, że jest dla niej „szmatą”. W późniejszych latach rozszerzyła swoją wypowiedź i nazwała całą Unię Europejską „szmatą”, a nie tylko symbol w postaci flagi. Cyt. „Unia Europejska jest dla mnie szmatą, bo kojarzy mi się z czymś bardzo złym, brudnym, niedobrym”. Takich przypadków mógłbym jeszcze kilka podać, ale zostawmy to.

   Chciałbym lepiej zrozumieć porównanie Unii Europejskiej do Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Czy mógłbyś wyjaśnić, dlaczego tak myślisz? Dlaczego UE „to jest toczka w toczkę to samo”? Z tego co wiem to w ZSRR rządził totalitaryzm (w nieco późniejszym czasie – autorytaryzm), ale może jestem w błędzie? Ponadto: czy przypadkiem nie umknął ci jeden, naprawdę ważny aspekt w moich ostatnim komentarzu? Chodzi oczywiście o „DEMOKRATYCZNE państwa”.

 6. Niemcy przegrali dwie wojny militarnie więc teraz chcą wygrać gospodarczo. sami maja problemy u siebie ale jakoś tym się w Brukseli nie zajmują. poza tym. Kto wygłosił te słowa

  Jestem przekonany, że za pięćdziesiąt lat ludzie nie będą już myśleli w kategoriach ojczyzn. Będą myśleli w kategoriach kontynentów i umysły Europejczyków będą zajmowały całkiem inne, możliwe że znacznie większe zagadnienia.
  koniec cytatu. Nie Donald Tusk, nie Bolek,nie lewica,nie Francuzi ani inni. Te słowa wypowiedziane zostały przez nikogo innego tylko dr Josepha Goebbelsa
  Opis: 11 września 1940 w rozmowie z czeskimi intelektualistami.

  skąd wiedział? skąd przewidział? później pomysł wspólnej waluty,wspólnego prawa,braku państw narodowych. prorok czy co?

  • Mam nieodparte wrażenie, że nie wiesz czym do końca był ZSRR i czym jest UE.

   Każdy jeden kraj europejski (i nie tylko) chce być liderem pod względem gospodarczym/ekonomicznym. Niemcy nie są wyjątkiem. Taką narrację prowadzi skrajna prawica, Suwerenna Polska (z dużym naciskiem na Janusza Kowalskiego i Patryka Jakiego), która w swoich szeregach posiada niezbyt bystrych i inteligentnych członków.

   Nie wiesz skąd czerpiesz wiedzę, ale zachęcam do spojrzenia na tę kwestię znacznie szerzej.

   W Brukseli nie zajmują się problemami Niemiec? A to ciekawe, bo w Niemczech trwają wielkie protesty rolników i ten temat jest jednym z ważniejszych, poruszanych obecnie w Brukseli. Czyż nie?

   Nikt nie mówi, że Unia Europejska jest idealna. Ma wiele wad, ale też wiele szeroko pojętych korzyści. W mojej opinii, gdyby nie Unia Europejska, dzisiaj bylibyśmy znacznie słabiej rozwinięci. Oczywiście masa pieniędzy została przepalona na głupoty, ale na przestrzeni tych wszystkich lat, znacząco podniosła się chociażby infrastruktura drogowa.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here