Wybory parlamentarne: Zaskakujący apel Zdzisława Zadwornego

4

Burmistrz Cieszanowa Zdzisław Zadworny, który w październikowych wyborach parlamentarnych, ubiegać się będzie o mandat poselski z listy Koalicji Polskiej (PSL, Kukiz’15), podczas dożynek gminnych wystosował dość zaskakujący apel z prośbą o wsparcie… swojej konkurentki z listy PiS.

O tym, że Zdzisław Zadworny będzie ubiegał się o mandat poselski z trzeciego miejsca listy Koalicji Polskiej (PSL, Kukiz’15) pisaliśmy pod koniec sierpnia. Rock’owy burmistrz, jak ze względu na organizację Cieszanów Rock Festiwalu jest często nazywany Zadworny, podczas dożynek gminnych wystosował do mieszkańców dość zaskakujący apel. Ten miał być alternatywą dla odczytania listu, który wpłyną do uczestników Święta Plonów od dyrektor podkarpackiego Oddziału ARiMR Teresy Pamuły, która także chce trafić do Sejmu, tyle że z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Pomimo tego, że startujemy z dwóch różnych ugrupowań, ale mam taką prośbę żeby mieszkańcy naszego powiatu pomyśleli o tym jak pomóc samym sobie. Wszyscy, którzy chcą popierać partię PiS, a mamy wielu takich zwolenników, proszę o to żeby oddali głos na panią Teresę Pamułę, bo ona jest przedstawicielem naszej ziemi.

Kandydat Koalicji Polskiej, który jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego, apelował także by polityka nie dzieliła ludzi i nie była wojną, a „normalną dyskusją o naszej przyszłości”.


4 komentarze

  1. Sądzę, że elektorat PiSu pójdzie po rozum do głowy i swjego wybierze. Największy ferment siać pewnie będzie Konfederacja, bo im nie pasuje, by koncentrować głosy na tych co szanse mają, tylko by mieć złudzenie, że tysiące głosów stąd na nich pójdą. Nie ma takiej możliwości. Mało kogo interesuje ta fakcja.

  2. W 2001 proponowałem PSL-owi współpracę i prosiłem żeby nie wystawiali swojego kandydata do senatu gdyż nie mają szans a PSL nie tylko, się na to nie zgodził to jeszcze wystawił swoich dwóch kandydatów którzy otrzymali po około 40 tyś natomiast ja otrzymałem 61496 a dodając głosy tych dwóch kandydatów byłbym 1 w okręgu 21 i mielibyśmy senatora, no ale tu nie chodziło o ” to żeby mieszkańcy naszego powiatu pomyśleli o tym jak pomóc samym sobie” (P. Zadworny) i wszedł z SLD który nic nie zrobił dla powiatu. Teraz też jak nie zagłosujemy na P. Teresę Pamułę która może mieć szansę to dalej będziemy do tyłu i dalej możemy sobie tylko POGWIZDAĆ. Mnie brakowało około 3000 głosów.

    • Wojtek doskonale pamiętamy cię z tamtego okresu. Widzimy też jakim jesteś teraz człowiekiem. Nie chcieliśmy i nie chcemy takiego kandydata jako przedstawiciela „w kraju”. Wystarczy ze musimy użerać się z tobą w radzie miasta. To juz i tak duzy cios dla spoleczenstwa.
      Poza tym – jakie znaczenie dla powiatu lubaczowskiego ma Senat? Rozladuje twoje podniecenie-nie ma zadnego

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here