Zdzisław Zadworny kandydatem na posła z listy Koalicji Polskiej

25

Burmistrz Cieszanowa Zdzisław Zadworny będzie ubiegał się o mandat poselski z trzeciego miejsca listy Koalicji Polskiej współtworzonej m.in. przez Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz15. Przy mobilizacji lokalnego elektoratu i aktywnej kampanii ławy sejmowe są z pewnością w jego zasięgu.

Na łamach naszego portalu pisaliśmy już o kandydatach z powiatu lubaczowskiego, którzy będą ubiegać się o mandat poselski w październikowych wyborach. Z ósmego miejsca na liście liderującego w sondażach Prawa i Sprawiedliwości kandydować będzie Teresa Pamuła, a jedynką LEWICY będzie Łukasz Rydzik. Do wyborczego wyścigu włączył się jednak także burmistrz Cieszanowa Zdzisław Zadworny, który w ramach listy Koalicji Polskiej, współtworzonej m.in. przez Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz’15 otrzymał wysokie trzecie miejsce.

To nie pierwszy start burmistrza w wyborach parlamentarnych, bo ubiegał się on o mandat poselski w 2011 roku. Zdobył wtedy ponad 4,1 tys. głosów, ale do Sejmu dostał się lider listy PSL Mieczysław Kasprzak. Lider ludowców z wyborów na wybory dostaje jednak coraz mniej głosów i z pewnością jest „do przeskoczenia” w jesiennych wyborach przez Zdzisława Zadwornego. Tym bardziej, że burmistrz Cieszanowa w ostatnich latach bardzo wzmocnił swoją polityczną pozycję. Obecnie jest on najdłużej urzędującym włodarzem spośród wszystkich gmin powiatu lubaczowskiego. Rządzi Cieszanowem nieprzerwanie od 2002 roku i jest często stawiamy za wzór samorządowca, który wyjątkowo dobrze dba o swoją małą ojczyznę. Świadczą o tym m.in. liczne inwestycje infrastrukturalne zrealizowane na terenie gminy, które niejednokrotnie uzyskały wsparcie z różnych źródeł zewnętrznych. Potwierdzają to także samorządowe rankingi. Przykładem może być choćby zestawienie Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”, w którym w kategorii miasteczek gminę Cieszanów sklasyfikowano na wysokim 19. miejscu spośród 585 ocenianych samorządów z całej Polski. Statystyczny mieszkaniec gminy rządzonej przez Zdzisława Zadwornego w latach 2014-2017 wydatkował 1402,83 zł środków unijnych.

Kolejnymi płaszczyznami, którymi z pewnością może pochwalić się burmistrz Zadworny to promocja (m.in. za sprawą Cieszanów Rock Festiwalu nazywany jest on rockowym burmistrzem, a miasteczko jest rozpoznawalne w kraju), polityka senioralna (w gminie realizowane są liczne nowatorskie projekty skierowane do osób starszych), czy wsparcie dla inwestycji proekologicznych (działa tutaj jedna z największych elektrowni fotowoltaicznych w kraju i biogazowania).

Jak mówi sam burmistrz, przykładów pozytywnych działań jest jednak znacznie więcej, i to właśnie o nich chce mówić w trakcie kampanii wyborczej. W jej ramach Zdzisław Zadworny stawia głównie na bezpośredni kontakt z wyborcami i zamierza uczestniczyć w wielu spotkaniach. Wierzy, że jego doświadczenie samorządowe przyda się w Sejmie, a wyborcy docenią jego zaangażowanie.


25 komentarze

 1. PSL będzie balansowało na granicy 5%, może się okazać że nawet pomimo dużej ilości głosów oddanych na Pana Zadwornego nic z tego nie wyjdzie. Nie przejawiam jakiejś szczególnej sympatii ani do PSL ani do PIS ale ta druga opcja wydaje się bardziej rozsądna. Przynajmniej daje większą szansę na reprezentanta z naszego powiatu w sejmie.

 2. Zgadzam się z poprzednikiem. Jest duże prawdopodobieństwo, że PSL nie wejdzie do Sejmu. W mojej opinii wiele zależy od… wyborców Pawła Kukiza. Czy dadzą mu jeszcze szansę oraz jego kolegom z partii. Myślę, że to może być jedyna deska ratunku na utrzymanie się PSL w Sejmie. Oraz dla samego Kukiza.

  Jednak w tych rozgrywkach nie patrzyłbym w ogóle na partie, ale na człowieka i jego dotychczasowe działania. Jest bardzo ciekawa sytuacja, ponieważ mamy aż trzech(?) kandydatów do Sejmu z powiatu lubaczowskiego. Co prawda Pani Teresa aktualnie z powiatem ma niewiele wspólnego, ale Pan Zadworny to marka sama w sobie. O Panu Rydziku niestety wiem niewiele, ale to najmłodszy kandydat, więc i też zakres działań chyba jest jeszcze mały.

  Obawiam się, że głos na Panią Pamułę to głos oddany m.in. na Kuchcińskiego i wzmocnienie jego politycznej pozycji (Pani Pamuła ma zbyt małe poparcie w województwie podkarpackim, jest małorozpoznawalna, więc szanse na zebranie odpowiedniej ilości głosów, aby wejść do Sejmu są znikome). Wszyscy doskonale wiemy, że Kuchciński ma zerowy wkład w powiat lubaczowski. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że w województwo podkarpackie. To człowiek nieprzedsiębiorczy, ogrodnik z wykształcenia za którym ciagną się ciemne strony afery podkarpackiej. Do dziś niewyjaśnionej prawdopodobnie ze względu na trwającą kampanię wyborczą. Na pewno wiemy jedno – lubi podróżować. Zwłaszcza samolotem. Rodzina podobno też 😉

  Z pewnością lepiej dla powiatu lubaczowskiego będzie jak Pani Pamuła skupi się w pełni na swojej wysokiej funkcji (Wiceprzewodniczącej) w Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Tam na pewno jest w stanie więcej zdziałać, niż w Sejmie DLA POWIATU. Dajmy szansę jej się wykazać, bo czas płynie, a efektów jeszcze (chyba) żadnych.

  Nie jestem zwolennikiem ani PiS, ani POKO/PSL. Moja perspektywa patrzenia zmieniła się i zawężyła do skali powiatu. To dobry czas, aby wybrać dobrze. Czego nam tak naprawdę dziś potrzeba? Na pewno remontu Drogi Wojewódzkiej 865. Myślę, że jedyną osobą która byłaby w stanie o to powalczyć jest właśnie Pan Zadworny.

  • Głos oddany na Zadwornego to głos na Kasprzaka który jak wszyscy wiemy dla powiatu nic nie zrobił tak jak cały tęczowy zsl. Mieszkam w Lubaczowie i drogi powiatowe to tragedia ,park szkoda gadać,budynek kina niszczeje,dworzec PKS ruina i tak przez wiele lat zsl współrządził miastem i powiatem z po i sld .Po za tym Zadworny ma zbyt małe poparcie w województwie podkarpackim ,jest mało rozpoznawalny ,więc szanse na zebranie odpowiedniej ilości głosów aby wejść do Sejmu są znikome ,a w sprawie remontu drogi to miałby tyle do powiedzenia co Nepelski w sejmiku wojewódzkim buhahahaha.

   • Mam ogromną prośbę: zamiast brać udział w dyskusji w tym wątku, idź i pooglądaj Rachonia. Nie masz żadnych merytorycznych argumentów do przedstawienia, a to zbyt niski poziom dyskusji jak dla mnie, łupie mnie w krzyżu kiedy muszę schylać się tak nisko. Won.

    • Hahahaha Zadworny miałby powalczyć o drogę wojewódzka? Przecież to leży w kwestii wladz na szczeblu wojewódzkim, a tam jak wiadomo PIS rozdaje karty. Jeśli się okaże że Zadworny wejdzie z naszego powiatu a nie np. Pamuła to o remoncie tej drogi możemy najprawdopodobniej zapomnieć

    • Skoro Droga Wojewódzka 865 leży w kwestii władz na szczeblu wojewódzkim, co PiS, posłanka Rodziewicz i Wiceprzewodnicząca Pamuła na przestrzeni tych wszystkich lat zrobili w tej kwestii? Chętnie poczytam.

     Poziom dyskusji jaki prezentuje @buhahaha niech będzie najlepszym świadectwem i dowodem z jaką patologią mamy do czynienia.

     • święte słowa!
      Dużo mówią, obiecują, a ludzie myślą że jak powiedzą to tak będzie.
      Droga wojewódzka 865 to karta przetargowa. Mamienie ludzi że jak nas wybierzecie to my ja wyremontujemy. Lud ich wybiera, a oni znów że muszą wygrać wybory żeby wyremontować 😀

   • Które drogi powiatowe to tragedia? Chyba mylisz powiatowe z wojewódzkimi. Dworzec PKS? Nie słyszałeś, że to była własność PKS Jarosław i ten właściciel go sprzedał prywatnej firmie. Czyj jest budynek kina? Tego nie wiem. Z parkiem rzeczywiście mogli coś zrobić. W sprawie remontu drogi do Jarosławia to wiadomo, byłby w opozycji tak jak pan Nepelski i nikt by się jego głosem nie przejmował.

 3. Ktoś kto ma poglądy mocno lewicowe, na PSL nie zagłosuje, nawet jak jest dobry gospodarz. Konflikt ideologiczny. Stąd nie warto o lewicowego wyborcę zabiegać, ani skrajnie prawicowego, bo oni oddadzą swój głos na kogokolwiek poza PSL. Stąd Zdzisław musi skupić się na dotarciu do swoich. Nie ma się co emocjonować, to wybór wręcz matematyczny. Jest interes, trzeba się spiąć, a najwięcej do urwania ma wśród wyborców PO 🙂

 4. Pan Zdzisław Zadworny jest człowiekiem który potrafi wydawać unijne pieniądze z przekonaniem wykonania dobrej roboty. Szczególnie widać to w infrastrukturze sportowej i rekraacyjnej. Wspaniałe ścieżki rowerowe oplatające gminne- szkoda że troszkę niedopracowane, obiekty sportowe ze stadionami w Cieszanowie i Dachnowie (pytanie tylko dla kogo skoro ursus już nie jeździ na mecze, może chcą grać tylko u siebie ?). Idealny kandydat nie tylko na posła ale nawet na ministra sportu lub infrastruktury. PS. Z kandydatów o nazwisku Zadworny startuje jeszcze dr Waldemar Zadworny i temu już byłbym bardziej skłonny oddać swój głos.

  • Poczytaj o tych stadionach trochę więcej, wówczas będziesz wiedział dla kogo i w jakim celu zostały zbudowane. A przede wszystkim zainteresuj się kto dzielił na ten cel pieniądze, wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo, że dojdziesz do wniosków, iż lepiej mieć, niż nie mieć.

 5. Typowe zachowanie mieszkańców powiatu (nie wszystkich oczywiście), a może i tylko zawistnych mieszkańców Gminy Cieszanów…. zamiast wspierać lepiej GNOIĆ. Nie ważne co jest dobre…. lepiej wyciągać obornik na stół i płakać jak jest źle. Wybierzcie lepiej posła zamieszkałego 100 km od Cieszanowa, wówczas na pewno Wam/Nam pomoże. Piszę Nam, bo też to jestem z Cieszanowa.

 6. Nie wiem co się dzieje w Cieszanowie, ale widać ze Pan Zadworny zbiera do gminy odpady z innych gmin. Dyrektor CKiS jest tak mocna że wszyscy poza sprzątaczka odeszli jak na rozkaz jak się dowiedzieli kto przychodzi na dyrektora. Pani dyrektor możne i wygląda na dyrektora ale wcześniejszym dyrektorom może buty czyścić.Jak takimi odpadami będzie się obstawiał Zadworny to wcale się nie dziwie ze ucieka do Warszawy przynajmniej chce.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here