Rok 2020 był piątym rokiem działania programu Bardzo Młoda Kultura, którego operatorem w woj. podkarpackim jest Centrum Kulturalne w Przemyślu. Pomimo trudnej sytuacji z którą mierzy się cały świat, udało się przeprowadzić główne zamierzenia programu.

W tym roku sfinansowano 9 projektów, w których udział wzięło 260 dzieci i młodzieży, w tym również niepełnosprawne. Odbyły sie one w różnych częściach województwa podkarpackiego, a mianowicie m.in. w: Cieplicach (gmina Adamówka), Stalowej Woli, Komorowie (gmina Majdan Królewski), Mielcu, Lubaczowie, Chmielniku, Nowym Żmigrodzie, Przemyślu, gminie Chłopice.

Przedsięwzięcia dotyczyły różnych dziedzin. Odbyły się plenery malarskie, warsztaty fotograficzne, bajkoterapie, kursy rysunku i haftowania, uczestnicy tworzyli słuchowiska radiowe, poznawali zasady emisji głosu, a także łączyli sztukę wizualną z poezją.

Oprócz działań projektowych odbyło się 15 szkoleń online. I tu również zakres tematów był bardzo szeroki. Uczestnicy poznali m.in. kody motywacyjne w relacji animator – uczeń, dowiedzieli się o sposobach finansowania projektów kulturalnych, o wykorzystywaniu historii mówionej w edukacji kulturowej czy o wychowawczej roli filmu.

Już dziś zapraszamy do uczestnictwa w programie w przyszłym roku, a wszelkie informacje o nim znajdują się na stronie www.bmk-ck.pl.

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2019 – 2021.

Galeria zdjęć.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here