Fot. Gmina Stary Dzików, arch.

Znamy datę tegorocznego XXI Międzywojewódzkiego Przeglądu Grup Obrzędowych „Wątki Folkloru Ludowego”. Wydarzenie będzie miało miejsce w pierwszą niedzielę lutego.

Organizowany od ponad dwudziestu lat przegląd skierowany do grup obrzędowych z województwa podkarpackiego i części lubelskiego sąsiadującego z woj. podkarpackim. Ideą imprezy jest przedstawienie, zachowanie i przekazanie kolejnym pokoleniom dawnych obrzędów i zwyczajów związanych z życiem polskiej wsi. Obejmuje on cały rok kalendarzowy, dzięki czemu możemy przedstawić bogactwo obrzędów i zwyczajów rodzinnych, związanych z cyklem Świąt Bożego Narodzenia, Zapustami, Wielkim Postem, Wielkanocą itp. oraz prac na roli, prac domowych, gospodarskich, pasterskich.

Przypomnijmy, że jubileuszowy XX Międzywojewódzkiego Przeglądu Grup Obrzędowych „Wątki Folkloru Ludowego” odbyły się wyjątkowo jesienią ubiegłego roku.

Natomiast tegoroczna edycja wydarzenia będzie miała miejsce w niedzielę 5 lutego 2023 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Dzikowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here