Już 27 listopada w Starym Dzikowie ruszy jubileuszowa, XX edycja Międzywojewódzkiego Przeglądu Grup Obrzędowych „Wątki Folkloru Ludowego”. Organizatorzy wciąż przyjmują zgłoszenia uczestników.

W konkursie wziąć mogą udział ludowe zespoły oraz grupy obrzędowe z Podkarpacia i Lubelszczyzny. W czasie swojego występu przedstawić one będą musiały tradycje, obrzędy i zwyczaje rodzinne związane z cyklem prac na roli, domowych, pasterskich, łowieckich, ale także te doroczne – wielkanocne, bożonarodzeniowe, jak również te związane z cyklem Świąt Godnich, Zapustami lub Wielkim Postem. Celem Przeglądu jest przedstawienie, zachowanie i przekazanie kolejnym pokoleniom obrzędów życia dawnej polskiej wsi.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Dzikowie. Szczegółowe informacje, regulamin i niezbędne dokumenty znajdują się na stronie Centrum Kultury w Przemyślu.

Przegląd organizowany jest od wielu lat przez Centrum Kulturalne w Przemyślu, Wójta Gminy Stary Dzików oraz Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzikowie.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here