Lubaczów: Na Rynku już stoją parkomaty

8

Na płycie Rynku w Lubaczowie pojawiły się parkomaty. Oznacza to, że rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania jest coraz bliżej.

O planach rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania w Lubaczowie pisaliśmy w sierpniu, kiedy Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej ogłosił przetarg na uruchomienie nowych parkomatów. Firmą, która złożyła najniższą ofertę (78 tys. zł) była P.P.U.H. „DEJW” Dawid Biernat z Limanowej. Następnie, 29 września, w czasie sesji Rady Miejskiej w Lubaczowie, radni uchwalili, która rozszerzyła SPP o ul. Rynek. Teraz kierowcy, którzy zechcą pozostawić swoje samochody na parkingach wokół Rynku od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-16:00 będą musieli uiścić opłatę. Za każdą rozpoczętą godzinę postoju zapłacą 1 zł. Nowością jest wprowadzenie opłaty za postój półgodzinny. Wynosić ona będzie 50 groszy.

Już na Rynku zobaczyć można zainstalowane nowe parkomaty, które dodatkowo wyposażone są w czytniki do płatności zbliżeniowych kartą bankomatową. Płatne parkowanie „wejdzie w życie” jednak za jakiś czas.

– Jeszcze do zrobienia pozostały wymiana i uzupełnienie znaków drogowych (są zamówione), dodatkowe oznaczenie poziome miejsc płatnych oraz testy techniczne parkometrów. Bardzo możliwe, że opłaty wejdą w życie od 1 grudnia. – wyjaśnia Zastępca Burmistrza Lubaczowa Janusz Waldemar Zubrzycki.

Strefa Płatnego Parkowania pojawiła się w Lubaczowie w 2017 roku. Od razu spotkała się z pozytywną opinią kierowców, którzy w centrum miasta mogą znaleźć miejsce do zaparkowania, choć ciągle nie jest to zbyt łatwe. 

AH, elubaczow.com

Na czerwono zaznaczyliśmy parkingi, o które zostanie powiększona Lubaczowska Strefa Płatnego Parkowania.

8 komentarze

  1. Zamiast w parkomaty może niech miasto zainwestuje w kosze na śmiecie.Na ulicy Kolejowej,na przystanku dla busów jest kosz bez dna,wszelkie nieczystości wesoło fruwają po ulicy i chodnikach.Może służby odpowiedzialne za czystość rozwiążą ten jakże skomplikowany problem?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here