KPP Lubaczów: Policjanci zatrzymali poszukiwanych listami gończymi

3

Dwóch mężczyzn i kobietę poszukiwanych listami gończymi zatrzymali w ciągu kilku dni policjanci z powiatu lubaczowskiego. Kobieta od ponad dwudziestu lat ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości.

Zdjęcie ilustracyjne, fot. policja.pl

W środę (19.06) wieczorem policjanci z posterunku w Narolu na jednej z posesji w miejscowości Ruda Różaniecka zauważyli mężczyznę. Ponieważ już wcześniej uzyskali informację, że ta posesja może być wynajmowana przez poszukiwanego, postanowili go wylegitymować. Gdy radiowóz zajechał na podwórko mężczyzna zaczął uciekać, jednak szybko został zatrzymany. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 30-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego, od listopada ubiegłego roku, poszukiwany jest listem gończym. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy w Jarosławiu.

W piątek (21.06) po godz. 11 w Krowicy Hołodowskiej, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli obywatela Ukrainy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 20-letni mężczyzna poszukiwany jest listem gończym wystawionym przez Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim. Policjanci zatrzymali 20-latka i następnego dnia został osadzony w zakładzie karnym.

Kryminalni z lubaczowskiej komendy otrzymali i informację, że mieszkanka gminy Horyniec-Zdrój, za którą prowadzone były poszukiwania od ponad 20 lat, przyjechała w sprawach rodzinnych do domu. Ponieważ wobec kobiety prowadzone było postępowanie o niewywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego wobec swoich dzieci, a 57-latka nie stawiała się na wezwania prokuratora od 1997 r., wszczęte zostały poszukiwania. Z uwagi na to, że kobieta przez cały ten czas przebywała za granicą, w 2008 r. Prokuratura Rejonowa w Lubaczowie wydała za nią list gończy. W sobotę (22.06) kobieta została zatrzymana i doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie.

Policjanci wciąż poszukują kilku mieszkańców naszego powiatu:

Poszukiwany Kamil Czaplak

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie poszukują Kamila Czaplaka, 22-letniego mieszkańca Lubaczowa. Kamil Czaplak poszukiwany jest na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Jarosławiu VII Zamiejscowy Wydział Karny z siedzibą w Lubaczowie za przestępstwo z art. 288 § 1 kk.

Poszukiwany Robert Surowiec

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Narolu i Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie poszukują Roberta Surowiec, 31-letniego mieszkańca Lipska, gm. Narol. Robert Surowiec poszukiwany jest na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Lubaczowie za przestępstwo z art. 279 § 1 kk w zw. z art. 273 kk i art. 13 § 1 kk w zw. z art. 279 § 1 kk w zw. z art. 283 kk w zw. z art. 12 kk.

Poszukiwany Marcin Gudz

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie poszukują Marcina Gudza, 36-letniego mieszkańca gminy Cieszanów. Marcin Gudz poszukiwany jest na podstawie listu gończego wydanego Sąd Rejonowy w Lubaczowie za przestępstwo z art. 178 a § 1 kk

Poszukiwany Józef Litwin

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Oleszycach i Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie poszukują Józefa Litwin, 57-letniego mieszkańca Kobylnicy Wołoskiej, gm. Wielkie Oczy. Józef Litwin poszukiwany jest na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Lubaczowie za przestępstwo z art. 209 § 1 kk w zw. z art.64 § 1kk.

Poszukiwany Wiesław Bereżański

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Horyńcu Zdroju i Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie poszukują Wiesława Bereżańskiego, 30-letniego mieszkańca Horyńca Zdroju. Wiesław Bereżański poszukiwany jest na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Lubaczowie za przestępstwo z art. 190 § 1 kk i inne

Pełna lista osób poszukiwanych znajduje się na stronie KPP Lubaczów.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


3 komentarze

  1. Właśnie teraz w tym okresie, tak nagle ….. w kilka dni tylu schwytanych, długo poszukiwanych przestępców ? W dodatku z dopiskiem „prosimy o jeszcze”
    I co to ma być? Przypadek? Czy czyjeś odkupienie?
    powrót do starego grzesznego przymierza

  2. właśnie teraz wielkie znaleziska, kiedy etatowa wodzianka bystra źródlana podp……ka z zamiłowania złodziejka na dł urlopie wali się grunt jej to szuka sobie ratunku… i to takie są sukcesy? Niee no ja to szanuje

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here