Lubaczowscy policjanci, we współpracy z funkcjonariuszami z województwa lubelskiego oraz strażą graniczną, odnaleźli zaginioną 47-letnią obywatelkę Ukrainy i dwójkę jej dzieci. Sprawa zaginięcia została zgłoszona przez zaniepokojoną córkę kobiety.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek (04.03) przed godziną 14:30, gdy lubaczowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 47-letniej obywatelki Ukrainy i jej dwójki dzieci w wieku 14 i 10 lat. Z relacji zgłaszającej wynikało, że matka opuściła dom około godziny 5 rano, informując, że jedzie po leki, jednak nie było z nią kontaktu od tego czasu. Obawa zgłaszającej dotyczyła możliwego zagrożenia życia kobiety. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania, zbierając niezbędne dane i rysopisy zaginionych.

W toku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, że telefon kobiety loguje się na terenie Lublina. Ustalili również, że w związku z wcześniejszą utartą paszportu, kobieta mogła udać się do konsulatu, celem wyrobienia nowego dokumentu. Przepuszczenia policjantów były trafne. Okazało się, że 47-latka wyrobiła dokumenty i może podjąć próbę przekroczenia granicy. Lubaczowscy policjanci nawiązali współpracę nie tylko z ościennymi powiatami, ale również z funkcjonariuszami z Lublina i straży granicznej – czytamy w komunikacie prasowym KPP w Lubaczowie.

Po godzinie 19:00, na przejściu granicznym w Hrebennym, strażnicy graniczni odnaleźli poszukiwaną 47-latkę wraz z jej dziećmi. Pomimo wcześniejszych obaw o ich zdrowie, okazało się, że nie byli oni narażeni na żadne niebezpieczeństwo.

Całe wydarzenie zakończyło się szczęśliwie, a 47-latka wraz z dziećmi bezpiecznie przekroczyli granicę. Policja i straż graniczna dziękują za współpracę wszystkim zaangażowanym w akcję poszukiwawczą.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here