Fot. KPP w Lubaczowie

Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Jarosław Tokarczyk powierzył pełnienie obowiązków I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Lubaczowie podinspektorowi Krzysztofowi Farionowi. Zastąpił on na tym stanowisku nadkomisarza Daniela Rutkowskiego, który został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Leżajsku.

Krzysztof Farion jest dobrze znany wśród lubaczowskich policjantów, bo to właśnie w naszej komendzie przechodził przez kolejne szczeble pracy w mundurze. Od 2000 roku pełnił m.in. funkcje Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji, Naczelnika Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego i Ruchu Drogowego i oraz I Zastępcy Komendanta. Przez chwilę pełnił także obowiązki Komendanta Powiatowego, po tym jak na emeryturę przeszedł Janusz Mołoń. Następnie został przeniesiony do Komedy Powiatowej Policji w Leżajsku, gdzie zajmował stanowisko Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego. Od dziś (22.03) decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji powierzone mu zostały obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Lubaczowie, którym od niedawna jest inspektor Artur Wasiuta.

Krzysztof Farion jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Uniwersytetu im. M. Curie – Skłodowskiej w Lublinie. W trakcie służby otrzymał odznaczenia państwowe i resortowe: Brązowy Medal za Długoletnią Służbę i Brązową Odznakę „Zasłużony Policjant”.

Krzysztof Farion na stanowisku I Zastępcy zastąpił powołanego rok temu nadkomisarza Daniela Rutkowskiego, który zgodnie z rozkazem personalnym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Jarosława Tokarczyka, od 22 marca br. pełni obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Leżajsku. 


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here