Inspektor Grzegorz Błaszczyk nie jest już Komendantem Powiatowym Policji w Lubaczowie. W piątek (23.02) przeszedł on na emeryturę, a mundurowi mają już nowego szefa.

Inspektor Grzegorz Błaszczyk, po około trzydziestu latach służby i ośmiu latach pełnienia funkcji Komendanta Powiatowego Policji w Lubaczowie, przeszedł na zaopatrzenie emerytalne. Uroczyste pożegnanie miało miejsce dziś (23.02) w siedzibie KPP. W jego trakcie inspektorowi Błaszczakowi wielokrotnie dziękowano za służbę i współpracę. On również kierował ciepłe słowa do przełożonych, podwładnych oraz przedstawicieli samorządów i różnych instytucji, z którymi współpracował.

Grzegorz Błaszczyk Komendantem Powiatowym Policji w Lubaczowie został początkiem kwietnia 2016 roku. Miał wtedy 42 lata, stopień nadkomisarza i spore doświadczenia, bo zawodową karierę rozpoczął w 1994 roku. Przed objęciem stanowiska w Lubaczowie, pełnił m.in. funkcję Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie. W trakcie pełnienia służby otrzymał odznaczenia państwowe i resortowe: Brązowy Krzyż Zasługi, Srebrny Medal za Długoletnią Służbę i Brązową Odznakę „Zasłużony Policjant”. Komendant Błaszczyk doczekał się także awansu na stopień inspektora (najwyższy stopień oficerów starszych w polskiej Policji), który otrzymał w listopadzie ubiegłego roku.

W trakcie jego pracy w Lubaczowie przeprowadzono gruntowny remont budynku Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie oraz Komisariatu Policji w Oleszycach. Dzięki bardzo dobrej współpracy z burmistrzem Cieszanowa, Posterunek Policji w Cieszanowie został przeniesiony do nowej siedziby. Rozpoczęto również starania o nowy Posterunek Policji w Wielkich Oczach.

W trakcie uroczystej zbiórki odczytano także rozkaz o powierzeniu obowiązków Komendanta Powiatowego Policji młodszemu inspektorowi Arturowi Wasiucie, który w ostatnich latach pełnił funkcję zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Leżajsku. Nowy komendant służbę w Policji pełni od 1999 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Wyższej Szkoły Społeczno-Gospodarczej w Tyczynie oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dotychczas pracował jako: Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie ds. Ochrony Praw Człowieka, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Leżajsku, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu i ponownie od kwietnia 2022 r. jako I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Leżajsku.

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

  1. O ile mi wiadomo budowa nowego posterunku Policji w Wielkich Oczach jest dzięki staraniom wójta gminy Wielkie Oczy z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie a nie z komendantem z Lubaczowa. Już mu tych zasług nie przypisujcie.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here