W piątek (17.11) w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbył się uroczysty apel, w trakcie którego wręczono funkcjonariuszom garnizonu podkarpackiego odznaczenia państwowe i resortowe oraz awanse na wyższe stopnie. Wśród awansowanych był m.in. Komendant Powiatowy Policji w Lubaczowie Grzegorz Błaszczyk, który otrzymał stopień inspektora.

Podczas uroczystego apelu, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak oraz I Wicewojewoda Podkarpacki Jolanta Sawicka wręczyli złote, srebrne i brązowe „Medale za Długoletnią Służbę” nadane przez Prezydenta RP trzydziestu pięciu policjantom i pracownikom Policji. Wręczono również odznaczenia resortowe oraz awanse na wyższe stopnie, które odebrało 29 policjantów. Wśród nich był m.in. Komendant Powiatowy Policji w Lubaczowa Grzegorz Błaszczyk, który otrzymał stopień inspektora.

Insp. Grzegorz Błaszczyk służbę w Policji pełni od 1994 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wydziału Historyczno-Pedagogicznego Uniwersytetu Opolskiego. W swojej pracy zawodowej był m.in. Zastępcą Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie, a w kwietniu 2016 roku został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Lubaczowie.

Inspektor Policji (insp.) to najwyższy stopień oficerów starszych w polskiej Policji. Niższym stopniem jest młodszy inspektor, a wyższym nadinspektor.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here