W miniony piątek (15.03) w Zespole Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie odbył się pokaz samoobrony pod hasłem „Mam Supermoce”. Uczennice tej szkoły miały okazję zdobyć podstawową wiedzę dotyczącą zasad bezpieczeństwa, ucząc się praktycznych technik obrony osobistej.

Inicjatywa pokazu samoobrony została zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Lubaczowie we współpracy z Zespołem Szkół oraz Tobiaszem Kubiszynem – instruktorem samoobrony. Spotkanie rozpoczęła sierż. Marzena Mroczkowska, która przywitała uczestników i przedstawiła zasady postępowania w sytuacji zagrożenia.

Podczas pokazu instruktorzy, Tobiasz Kubiszyn i asp. Anna Hanus-Witko, zaprezentowali praktyczne techniki samoobrony oraz omówili sposoby reakcji w przypadku nagłego zagrożenia. Pokaz nie tylko uczył, jak bronić się przed atakiem, ale także jak rozpoznawać potencjalne niebezpieczeństwo i unikać konfrontacji z napastnikiem.

Celem spotkania było przekazanie młodym dziewczętom wiedzy i umiejętności, które pomogą im zachować bezpieczeństwo oraz skutecznie radzić sobie w sytuacjach stresowych i niebezpiecznych. Samoobrona to nie tylko umiejętności fizyczne, ale również rozwaga i świadomość sytuacyjna, co może przyczynić się do uniknięcia potencjalnych zagrożeń.

Uczestniczki pokazu aktywnie brały udział w zajęciach, zadawały pytania i wykazywały zainteresowanie tematem. Na zakończenie spotkania wyraziły chęć uczestnictwa w kolejnych zajęciach, co świadczy o sukcesie inicjatywy oraz potrzebie edukacji w zakresie samoobrony i bezpieczeństwa osobistego.

Galeria zdjęć, fot. KPP w Lubaczowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here