Zapraszamy na spotkanie autorskie z Adamem Łazarem - już we wtorek (17.10) w mbp w lubaczowie.

„W naszym regionie tworzy się prywatny folwark” – komentuje sędzia Artur Broś

 · 7 października 2017 o 12:04 · 4 komentarze · czas czytania: 1 minute

– W naszym regionie tworzy się prywatny folwark. Mam wrażenie, że ministerstwo buduje jakiś nowy świat na własnych zasadach, nie licząc się ze światem realnym – komentuje w rozmowie z Onetem sędzia Artur Broś, którego minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odwołał ze stanowiska prezesa Sądu Rejonowego w Lubaczowie.

Fot. http://zs-lubaczow.com, arch.

Przypomnijmy, że minister Zbigniew Ziobro odwołał trzech prezesów sądów – w Lubaczowie, Przeworsku i Jarosławiu. Dwóch z nich straciło stanowiska przed upływem kadencji – wśród nich sędzia Artur Broś z Sądu Rejonowego w Lubaczowie, którego kadencja miała upłynąć początkiem lipca 2019 roku. Odwołany sędzia nie widzi merytorycznych podstaw takiej decyzji.

– Z pewnością chodzi o kwestie ambicji albo po prostu o władzę. Dalej moja wyobraźnia nie sięga – mówi na łamach Onetu sędzia Artur Broś, były prezes Sądu Rejonowego w Lubaczowie i dodaje, że sam „nie pasował do nowej układanki”.

Zaniepokojenie decyzjami ministra sprawiedliwości już wcześniej wyraziło Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”. – Minister Ziobro sam sobie stworzył nowe przepisy i teraz skrzętnie z nich korzysta. Co gorsza, w żaden sposób nie uzasadnia swoich decyzji – komentował w rozmowie z Onetem sędzia Bartłomiej Przymusiński.

To nie pierwsza ministerialna zmiana w sądownictwie na Podkarpaciu. W połowie września minister Zbigniew Ziobro powołał sędziego Jacka Saramagę z Lubaczowa na stanowisko prezesa Sądu Okręgowego w Przemyślu. O sprawie możecie obszernie przeczytać w najnowszym numerze gazety Ziemia Lubaczowska.


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
Prezes Sądu Rejonowego w Lubaczowie odwołany
Minister Zbigniew Ziobro chce surowszej kary za napad na bank w Wielkich Oczach
Wrócił Sąd Rejonowy w Lubaczowie

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.com


Komentarze (4)
Ulozony 07.10.2017 ~ 15:27:22
IP: 83.28.***.***

Pasowales do starej układanki, takie czasy.

Morda 07.10.2017 ~ 17:40:15
IP: 195.116.**.**

Jak się wymienia prezesów WSZYSTKICH sądów to nie ma mowy o merytorycznych podstawach. Tak jak powiedział dotychczasowy prezes – obecnie rządzący tworzą swój świat, zależny od nich i nikogo więcej, z biegiem czasu nawet suweren może nie będzie miał wiele do powiedzenia. Ale ten dostaje 500 i się cieszy. Kiedyś będzie całował klamkę w sądzie i gdzie indziej. To jest psucie państwa prawa, ułomnego ale prawa. Kiedyś (może) będą rządzić inni i będą robić tak samo albo gorzej.

ona 07.10.2017 ~ 22:50:13
IP: 94.254.***.***

Bardzo dobrze niech kazdy spróbuje Prezesownia haha

Mango 09.10.2017 ~ 07:50:21
IP: 156.67.***.***

A jak Pan rządził przez jedenaście lat to jak to się nazywało, moim zdaniem to był prywatny folwark Pana Artura i choć osobiście nic do Pana nie mam, to uważam, ze zmiana może wyjść na dobre naszemu sądowi. Pozdrawiam

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: BMW – „Bo Mogę Więcej”

Mistrzowie parkowania: W „Zetesie” też mają swoich mistrzów

Mistrzowie parkowania: Taki mały a tak dużo potrafi!

REKLAMA

video

TVP Rzeszów: Ogólnopolskie Święto Myśliwych

TVP Rzeszów: Szymon Ozimek z Oleszyc ma własne zdalne obserwatorium astronomiczne

Podkarpackie Święto Lasu w Nadleśnictwie Oleszyce [ZDJĘCIA]

fotorelacje

Tłumy wiernych na „Różańcu do granic” [ZDJĘCIA]

Lubaczów: Znamy szczegóły dotyczące rozbudowy MDK

„Na dziedzińcu dziś Wesele!” w Zespole Placówek im. Jana Pawła II

MKS Pogoń-Sokół Lubaczów – Sanoczanka Święte [FOTORELACJA]

Piłka nożna: MKS FA Lubaczów – Stal Rzeszów [ZDJĘCIA]

Lubaczów: Polki wygrały towarzyski mecz z reprezentacją Ukrainy