„W naszym regionie tworzy się prywatny folwark” – komentuje sędzia Artur Broś

5

– W naszym regionie tworzy się prywatny folwark. Mam wrażenie, że ministerstwo buduje jakiś nowy świat na własnych zasadach, nie licząc się ze światem realnym – komentuje w rozmowie z Onetem sędzia Artur Broś, którego minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odwołał ze stanowiska prezesa Sądu Rejonowego w Lubaczowie.

Fot. http://zs-lubaczow.com, arch.

Przypomnijmy, że minister Zbigniew Ziobro odwołał trzech prezesów sądów – w Lubaczowie, Przeworsku i Jarosławiu. Dwóch z nich straciło stanowiska przed upływem kadencji – wśród nich sędzia Artur Broś z Sądu Rejonowego w Lubaczowie, którego kadencja miała upłynąć początkiem lipca 2019 roku. Odwołany sędzia nie widzi merytorycznych podstaw takiej decyzji.

– Z pewnością chodzi o kwestie ambicji albo po prostu o władzę. Dalej moja wyobraźnia nie sięga – mówi na łamach Onetu sędzia Artur Broś, były prezes Sądu Rejonowego w Lubaczowie i dodaje, że sam „nie pasował do nowej układanki”.

Zaniepokojenie decyzjami ministra sprawiedliwości już wcześniej wyraziło Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”. – Minister Ziobro sam sobie stworzył nowe przepisy i teraz skrzętnie z nich korzysta. Co gorsza, w żaden sposób nie uzasadnia swoich decyzji – komentował w rozmowie z Onetem sędzia Bartłomiej Przymusiński.

To nie pierwsza ministerialna zmiana w sądownictwie na Podkarpaciu. W połowie września minister Zbigniew Ziobro powołał sędziego Jacka Saramagę z Lubaczowa na stanowisko prezesa Sądu Okręgowego w Przemyślu. O sprawie możecie obszernie przeczytać w najnowszym numerze gazety Ziemia Lubaczowska.

reklama
Ten baner wyświetlono 2 142 031 razy.

5 komentarze

  1. Jak się wymienia prezesów WSZYSTKICH sądów to nie ma mowy o merytorycznych podstawach. Tak jak powiedział dotychczasowy prezes – obecnie rządzący tworzą swój świat, zależny od nich i nikogo więcej, z biegiem czasu nawet suweren może nie będzie miał wiele do powiedzenia. Ale ten dostaje 500 i się cieszy. Kiedyś będzie całował klamkę w sądzie i gdzie indziej. To jest psucie państwa prawa, ułomnego ale prawa. Kiedyś (może) będą rządzić inni i będą robić tak samo albo gorzej.

  2. I see you don’t monetize your page, don’t waste your traffic, you can earn additional
    cash every month because you’ve got high quality content.
    If you want to know how to make extra $$$, search for: Boorfe’s tips best adsense alternative

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here