Prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące sędziego Sądu Rejonowego w Lubaczowie, który wjechał subaru do przydrożnego rowu w Starych Oleszycach i oddalił się z miejsca zdarzenia. Powodem jest brak dowodów w tej sprawie.

Przypomnijmy, że chodzi głośne zdarzenie, do którego doszło 29 maja br. w miejscowości Stare Oleszyc, gdzie w przydrożnym rowie odnaleziono białe subaru. Policjanci, którzy pojawili się na miejscu, nie zastali kierowcy. Według doniesień TVP Info, było to auto sędziego Sądu Rejonowego w Lubaczowie Artura Brosia. W dalszym ciągu sprawy, Prokuratura Rejonowa w Lubaczowie rozpoczęła czynności w tej sprawie pod pod kątem podejrzenia popełniania przestępstwa z art. 178 a § 1 kk. (prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości). Okazało się także, że na miejscu zdarzenia byli świadkowie. Ci próbowali zatrzymać oddalającego się kierowcę, ale bezskutecznie.

Ostatecznie, jak poinformował portal tvn24.pl, z powodu braku dowodów, że kierujący subaru sędzia z Sądu Rejonowego w Lubaczowie był wtedy pod wpływem alkoholu, prokuratura umorzyła śledztwo.

W trakcie śledztwa sędzia potwierdził, że prowadził wówczas samochód, ale zaprzeczył, by pił alkohol przed jak i po zdarzeniu. Mówił, że w przeddzień zdarzenia zażywał leki nasenne, a kolejnego dnia – leki przeciwbólowe.

„Pamiętał, że wysiadł i upewnił się, że w zdarzeniu nie uczestniczył żaden inny uczestnik ruchu, że nikt nie ucierpiał i oddalił się, aby uniknąć „nagonki medialnej” – poinformowała zastępca prokuratora okręgowego w Przemyślu Beata Starzecka.

W związku z brakiem dowodów, że kierujący subaru sędzia prowadził auto w stanie nietrzeźwości, śledztwo w tej sprawie zostało umorzone.

elubaczow.com, tvn24.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

8 komentarze

    • Przecież Ziobro jeszcze nie odszedł. Nadal jest Ministrem Sprawiedliwości i Prokuratorem Generalnym. Prokuratura nadal jest w rękach PiS. To PiS uwalił to śledztwo, więc przestań pisać głupoty. Ile miesięcy to trwało? No właśnie…

    • „Prokuratura umorzyła śledztwo” – napisano w artykule. Jak na razie nadal szefem prokuratury jest Ziobro, jeszcze nie odszedł, więc jeszcze nie jest „sprawiedliwie” 🙂 Jak zwykle, polaku2010, napisałeś „Lustitia” zamiast „Iustitia” (duże „i” na początku).

  1. PiS I polak2010 w różnych sposobach próbuję znaleźć cokolwiek na siłę by sobie popsioczyć na nową władzę. Tylkonjak piszecie Niemcu2010 i Ośle. Ziobro Clay czas jeszcze jest Prokuratorem Generalnym. Ten kto przerzuca odpowiedzialność na przyszła nową władzę teraz to sianie propagandy i wprowadzanie ludiz w błąd.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here