Sąd Rejonowy w Lubaczowie aresztował tymczasowo na trzy miesiące 69-letniego mieszkańca gminy Stary Dzików, który zaatakował nożem swoją dorosłą córkę przed budynkiem Biura Powiatowego ARiMR. Prokuratura wszczęła dwa odrębne postępowania przygotowawcze w tej sprawie.

Przypomnijmy, że do głośnego zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (14.11), kiedy to 69-letni mieszkaniec gminy Stary Dzików Henryk O. zaatakował nożem pod budynkiem Biura Powiatowego ARiMR w Lubaczowie swoją 38-letnią córkę. Przyczyną zajścia miały być sprawy majątkowe.

Dramat pod ARiMR w Lubaczowie. Ojciec podciął córce gardło, a później sobie

Bezpośrednio po zdarzeniu oboje trafili do szpitala. Jak się później okazało, obrażenia kobiety nie były poważne i opuściła ona lecznicę następnego dnia. Stan mężczyzny był poważniejszy, ale lekarze wyrazili zgodę na jego przesłuchanie.

Prokuratura Rejonowa w Lubaczowie postawiła 69-letniemu mieszkańcowi gminy Stary Dzików zarzut usiłowania zabójstwa swojej córki.

Prokurator złożył do sądu także wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące. Sąd przychylił się to tego. Przed sądem podejrzany 69-latek przyznał się do zarzuconego mu czynu, złożył wyjaśnienia, wyraził ubolewanie z powodu tego, co się stało – informuje portal nowiny24.pl.

– W naszej prokuraturze zostały wszczęte dwa odrębne postępowania przygotowawcze. Jedno w przedmiocie usiłowania zabójstwa córki przez ojca. Natomiast drugie postępowanie dotyczy sprawy kwalifikowanej z art. 151 kodeksu karnego, czyli doprowadzenia osoby do targnięcia się na własne życie – powiedziała Nowinom prok. Agnieszka Nieckarz – Proszek, prokurator rejonowy w Lubaczowie.

Art. 151. KK
Namowa do samobójstwa i udzielenie pomocy
„Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”

Jak informuje serwis nowiny24.pl, na miejscu zdarzenia zostały ujawnione trzy narzędzia ostre – dwa noże do cięcia palet i nóż kuchenny. Najprawdopodobniej jednym z nich napastnik zadał rany córce.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here