Prokuratura Rejonowa w Lubaczowie postawiła 69-letniemu mieszkańcowi gminy Stary Dzików zarzut usiłowania zabójstwa swojej córki. Podejrzany w czasie przesłuchania nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień.

Przypomnijmy, że do głośnego zdarzenia doszło w poniedziałek (14.11), kiedy to 69-letni mieszkaniec gminy Stary Dzików Henryk O. zaatakował nożem pod budynkiem Biura Powiatowego ARiMR w Lubaczowie swoją dorosłą córkę. Przyczyną miały być sprawy majątkowe.

Po zdarzeniu zarówno agresor, jak i poszkodowana trafili do szpitala.

Jak powiedziała w środę (16.11) Polskiej Agencji Prasowej prokurator Agnieszka Nieckarz-Proszek szefowa Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, podejrzany został przesłuchany w szpitalu. Jego stan na tyle się poprawił, że lekarze wyrazili na to zgodę. Podejrzany w czasie przesłuchania nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień.

Prokuratura postawiła mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa swojej córki. Za te czyny Kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, albo karę 25 lat pozbawienia wolności lub nawet dożywocie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here