Zakończyły się wybory Izb Rolniczych

0

fot. elubaczow.com

O 18.00 zakończyło się głosowanie w wyborach do Izb Rolniczych. To samorząd, który może między innymi wpływać na kształt prawa dotyczącego rynku rolnego i pomóc w podejmowaniu ważnych dla rolników decyzji. Na Podkarpaciu o niespełna 300 miejsc w tak zwanych radach powiatowych walczyło prawie czterystu kandydatów. Mimo apeli i spotkań frekwencja była bardzo niska. Wszystko wskazuje na to, że nie wyższa od tej sprzed czterech lat gdy na udział w wyborach zdecydowało się niewiele ponad 7 procent uprawnionych.

Wśród rolników są i tacy, którzy o wyborach wiedzieli, ale sprawy oddania głosu nie potraktowali priorytetowo. Uprawnieni do udziału w glosowaniu byli płatnicy podatku rolnego, którzy mają gospodarstwa rolne o powierzchni przekraczającej hektar. Ci, którzy zdecydowali się wziąć udział w wyborach liczą na to, że ich reprezentant w Izbie Rolniczej będzie interweniował w trudnych dla nich sprawach.

W wyborach do rolniczego samorządu na Podkarpaciu wystartowało prawie czterystu kandydatów, spośród nich wybranych zostanie 279 delegatów, którzy wejdą w skład rad powiatowych, w których później wyłonieni zostaną delegaci Podkarpackiej Izby Rolniczej. Pierwsze posiedzenia nowych rad mają być zwołane do 24 kwietnia.

Źródło: TVP Rzeszów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here