Lubaczów: otwarto biuro Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

2

W piątek (06.08) w Lubaczowie dokonano uroczystego otwarcia zamiejscowej filii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Dotąd rolnicy z naszego regionu chcący skorzystać z biura musieli udać się do Rzeszowa. Filia w Lubaczowie mieści się w budynku Sanepidu przy ul. Mickiewicza na II piętrze.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) powstał 1 września 2017 roku na mocy ustawy z dnia 10 lutego 2017 r. W tym też terminie przestały istnieć dwie agencje rolne: Agencja Rynku Rolnego i Agencja Nieruchomości Rolnych, których zadania przejął w znacznej części KOWR.

Zadania KOWR to m.in. gospodarowanie nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa (sprzedaż i dzierżawa), nieodpłatne przekazywanie gruntów i bezzwrotna pomoc finansowa, promocja polskich produktów rolno-spożywczych w kraju i zagranicą, opracowywanie oraz upowszechnianie informacji związanych z realizacją mechanizmów aktywnej polityki rolnej na rynkach produktów rolnych i żywnościowych.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Minister Anna Schmidt-Rodziewicz, Dyrektor Generalny KOWR- Grzegorz Pięta i Jerzy Borcz – Przewodniczący Sejmiku Województwa oraz dyrektor rzeszowskiego oddziału KOWR. W spotkaniu uczestniczyli także Paweł Głaz – Wicestarosta Lubaczowski, Marta Tabaczek – Przewodnicząca Rady Powiatu w Lubaczowie oraz wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu. Biuro poświęcił Dziekan Lubaczowski ks. Andrzej Stopyra.

fot. Mariusz Pajączkowski

mp, elubaczow.com, powiatlubaczowski.pl

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here