X Plebiscyt na Najlepszego, Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Ziemi Lubaczowskiej 2010 rozstrzygnięty!

5

fot. Iwona Buczko

W środę 30 marca w Miejskim Domu Kultury rozstrzygnięto X Plebiscyt na Najlepszego,Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Ziemi Lubaczowskiej w 2010 roku. Plebiscyt ma promować kulturę fizyczną oraz podkreślić osiągnięcia sportowców i trenerów Ziemi Lubaczowskiej.

W jubileuszowej edycji Plebiscytu, której organizatorem był starosta Lubaczowski  wzięło udział 47 sportowców i 11 trenerów.  Najliczniej reprezentowaną dyscypliną były warcaby, ale do udziału zostali zgłoszeni także lekkoatleci, karatecy, piłkarze czy pływacy i trenerzy różnych dyscyplin.

Plebiscyt był podzielony na dwie części – wybór najpopularniejszych sportowców i trenerów, który odbywał się za pomocą głosowania sms oraz wyłonienie tych najlepszych – ta decyzja należała do Kapituły Honorowej konkursu, pod przewodnictwem Wicestarosty Lubaczowskiego.

Galę podsumowującą Plebiscyt rozpoczął występ zespołu Anielsi. Na scenie MDK zaprezentowały się także dzieci z Przedszkola Miejskiego na 3 w Lubaczowie oraz zespół taneczny ze Starego Dzikowa. Na widowni zasiedli m.in. nominowani w obu kategoriach sportowcy i trenerzy, Wicestarosta Krzysztof Szpyt, Dziekan ks. Andrzej Stopyra oraz Burmistrzowie i Wójtowie gmin z terenu powiatu lub ich reprezentanci.

W kategorii Najpopularniejszy Sportowiec zwyciężył Jakub Gazda – warcabista horynieckiej „Unii”. Na drugim miejscu znalazł się Maciej Syryło, tenisista stołowy ze Starego Dzikowa. Tuż za nim Elwira Wróblewska, lekkoatletka i siatkarka z ZS w Baszni Dolnej.

Najpopularniejszym Trenerem  został Józef Ozimek, trener i prezes klubu sportowego „Victoria” Stary Dzików. Drugie miejsce w tej kategorii zajęła Halina Wojtuch, trenerka, nauczycielka i prezes Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Partner” w Młodowie. Trzecia lokata przypadła Janowi Artymowiczowi, trenerowi i szkoleniowcowi klubu „Unia”z Horyńca-Zdroju.

Decyzją Kapituły Honorowej tytuł Najlepszego Sportowca 2010 roku otrzymała Magdalena Szczybyło, warcabistka „Unii” Horyniec-Zdrój  i Maciej Szalko, szachista z Lubaczowa. Drugie miejsce zajął Tomasz Zegarlicki, lekkoatleta z Horyńca, trzecie – Klaudia Mroczko, warcabistka UKS „Meteor” Dachnów, a czwarte Elwira Wróblewska, lekkoatletka i siatkarka z ZS w Baszni Dolnej. Na piątym miejscu znaleźli się równocześnie Jakub Gazda, warcabista horynieckiej „Unii” i  tenisista stołowy Maciej Syryło.

Najlepszymi Trenerami zostali: Krzysztof Milo, trener m.in.piłki ręcznej, nożnej i unihokeja w wielkich Oczach i Jan Artymowicz, szkoleniowiec „Unii”Horyniec-Zdrój. Na drugim miejscu uplasował się Józef Ozimek z „Victorii” Stary Dzików, a na trzecim – Tomasz Kida, trener, nauczyciel, wychowawca i instruktor piłki siatkowej w MOS Lubaczów.

Nagrody wręczyli zwycięzcom Wicestarosta  starosta Krzysztof Szpyt oraz Wójtowie, Burmistrzowie i ich przedstawiciele z gmin powiatu lubaczowskiego. Upominki i dyplomy otrzymali wszyscy uczestnicy Plebiscytu oraz nadawcy sms – dwie osoby, które jako pierwsze wysłały swoje głosy oraz trzej nadawcy największej liczby sms.

Nagrody ufundował Starosta Lubaczowski Józef Michalik oraz: Burmistrz Lubaczowa Maria Magoń, Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel, Burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów Zdzisław Zadworny, Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce Andrzej Gryniewicz, Wójt Gminy Horyniec-Zdrój Ryszard Urban, Wójt Gminy Stary Dzików Barbara Małecka oraz Wójt Gminy Wielkie Oczy Tomasz Lorenc.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Lubaczowie

5 komentarze

  1. wyniki plebiscytu całkowicie obrazują na jakim poziome jest rozwinięty sport w naszym mieście…

    ciekaw jestem czemu na najlepszego trenera wybrano trenera warcabów a nie np C. Stankiewicza trenera kadry narodowej polskich karateków…

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here