Lubaczowska A klasa: 33 bramki na inaugurację!

0
fot. Arch. elubaczow.com

W sumie 33 bramki padło w inauguracyjnej kolejce rozgrywek nowego sezonu lubaczowskiej A klasy. Najwyższy, bo aż dwucyfrowy wynik „wystrzelali” zawodnicy Santosu Piwoda ekipie z Rudy Różanieckiej. Nieźle zaczął sezon także beniaminek z Cewkowa, który mocno „przygasił” Gwiazdę Wielkie Oczy. Przegrywając w Lisich Jamach, falstart odnotował natomiast horyniecki Zdrój.

Od kiedy w Piwodzie doszło do dość znacznej zmiany pokoleniowej w kadrze, drużyna zachwyca swoją grą. Przed meczem z Roztoczem Ruda Różaniecka, piwodzianie stawiani byli w roli faworyta, jednak chyba nikt nie przypuszczał, że goście powrócą do swojej miejscowości z aż dziesięcioma straconymi bramkami. O tym, że Roztocze zdoła nawiązać walkę z silniejszym rywalem wzmagał fakt, iż piłkarze z Rudy kilkanaście dni temu odprawili z kwitkiem Roztocze Narol w Pucharze Burmistrza. W niedzielnej inauguracji od pierwszego do ostatniego gwizdka dominowali jednak gospodarze i pewnie wygrali 10-0.

Z dużym animuszem sezon rozpoczęli Czerwoni Cewków. Beniaminek ligi rozgromił u siebie Gwiazdę Wielkie Oczy 6:0. Cztery bramki dla klubu z Cewkowa zdobył Rafał Witko. Po jednej bramce dołożyli Marek Sobków i Tomasz Wawrejko.

Od zwycięstw rozpoczęły sezon dwa kluby z gminy Oleszyce. Błękitni Futory pokonali u siebie Granicznych Krowica 5:2, natomiast Czarni Oleszyce wygrali także u siebie ze Zrywem Młodów 2:1.

Niespodziewanie słabo sezon rozpoczął Zdrój Horyniec. Wicemistrz lubaczowskiej A klasy z sezonu 2011/2012 i wcześniej 2010/2011, uległ w Lisich Jamach miejscowemu Startowi 0:2. Zdrój może mówić o fatum ciążącym nad nim w spotkaniach ze Startem. W zeszłym sezonie piłkarze z Horyńca-Zdroju także nie zdołali pokonać rywala (dwukrotny remis).

W pozostałych spotkaniach Roztocze Narol pokonało u siebie Ursus Dachnów 3:0, a Juwenia Cieszanów musiała uznać u siebie wyższość Huraganu Basznia Dolna, przegrywając z nim 0:2.

Szczegółowe podsumowanie kolejki w naszym partnerskim serwisie Lubaczowska Piłka.

Wyniki I kolejki A klasy:

Błękitni Futory – Graniczni Krowica 5:2 
Czerwoni Cewków – Gwiazda Wielkie Oczy 6:0
Start Lisie Jamy – Zdrój Horyniec 2:0 
Santos Piwoda – Roztocze Ruda Różaniecka 10:0
Juwenia Cieszanów – Huragan Basznia Dolna 0:2
Roztocze Narol – Ursus Dachnów 3:0
Czarni Oleszyce – Zryw Młodów 2:1 


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here