Lubaczowska B klasa: Tuzin bramek w Opace!

1
fot. walteropaka.futbolowo.pl

Za nami siedemnasta kolejka spotkań lubaczowskiej B-klasy. Faworyci ponownie nie zawiedli i wygrali swoje spotkania. W siedmiu spotkaniach padło 31 bramek i aż 12 z nich można było zobaczyć w Opace.

Strzelenie dwunastu bramek w jednym spotkaniu to dość pokaźna liczba nawet w rozgrywkach hokejowych. Strzelenie dwunastu w rozgrywkach piłkarskich i to przez jedną drużynę posiadającą na dodatek status przyjezdnej jest wręcz rezultatem trudnym do wyobrażenia. A jednak. W Opace miernie spisujący się od początku rundy wiosennej Walter przegrał 0:12 z Czarnymi Oleszyce, potwierdzając tym samym kryzys w jakim pogrążony jest klub. Warunki przez całe spotkanie dyktowali Czarni, którzy raz po raz obnażali na boisku wszelkie słabe punkty gospodarzy. Bramki dla Czarnych zdobywali: Miłosz Linek (4) Piotr Kurak (2), Dawid Siudy (2), Daniel Stec (1k), Robert Jabłoński (1), Przemysław Pytel (1) i Krzysztof Młodowiec (1). Gracze z Opaki przegrali już trzecie spotkanie na cztery ostatnio rozegrane.

Od zwycięstwa serię wyjazdowych spotkań rozpoczęli Czerwoni Cewków. W Starym Lublińcu po bramkach Rafała Witko i Ryszarda Rokosza pokonali miejscowy Zalew 2:1. Najgroźniejszy i właściwie jedyny groźny rywal lidera w walce o mistrzostwo B-klasy Unia Łukawiec, wynikiem 3:1 zwyciężyła u siebie z LKS Zabiała-Stare Sioło. Smak derbowych emocji mogły w Płazowie poczuć dwie drużyny reprezentujące gminę Narol na szczeblu B-klasy. Leśnik wygrał ze słabą Tanwią Wola Wielka 4:1. Bez punktów w wiosennej grze pozostają także Błękitni Zalesie. W pozostałych spotkaniach LKS Ryszkowa Wola przegrała u siebie z Piastem Antoniki 1:2, zaś LKS Korzenica odniosła u siebie skromne zwycięstwo 1:0 nad Dębem Cetula.

XVII kolejka – wyniki

Unia Łukawiec – Zabiała-Stare Sioło 3:1
LKS Ryszkowa Wola – Piast Antoniki 1:2
LKS Korzenica – Dąb Cetula 1:0
Zalew Stary Lubliniec – Czerwoni Cewków 1:2
Walter Opaka – Czarni Oleszyce 0:12
Błękitni Zalesie – Victoria Stary Dzików 1:2
Leśnik Płazów – Tanew Wola Wielka 4:1

Szczegółowe podsumowanie kolejki w naszym partnerskim serwisie Lubaczowska Piłka.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here