XVIII Turniej Piłki Nożnej im. Kazimierza Górskiego rozstrzygnięty!

0
fot. MOS Lubaczów

Puchar Burmistrza Miasta Lubaczowa XVIII Turnieju Piłki Nożnej im. Kazimierza Górskiego zdobyty. W ostatnią niedzielę 15 lipca 2012 roku na Stadionie Miejskim w Lubaczowie walczyli  o niego młodzi piłkarze z Rzeszowa, Tomaszowa Lubelskiego, Oleszyc i Lubaczowa – informuje na swojej stronie Miejski Ośrodek Sportu.

Każda z drużyn rozegrała dwa mecze. Pary wyłoniono w wyniku losowania. Jako pierwsi na boisku pojawili się zawodnicy z Rzeszowa, którzy wygrali z gospodarzami , czyli drużyną z Lubaczowa. W następnym meczu piłkarze z Tomaszowa pokonali naszych sąsiadów z Oleszyc. Po pierwszej części rozgrywek nastąpiła przerwa, którą uzupełnił mecz piłki nożnej dziewcząt. Na skróconym boisku dziewczęta ze szkół podstawowych trenujące od trzech miesięcy w Miejskim Ośrodku Sportu w Lubaczowie zaprezentowały swoje umiejętności. Mecz zakończył się zwycięstwem grupy grającej w niebieskich strojach.

Walka o trzecie miejsce była emocjonująca. Padł grad goli. Wydawało się, że drużyna gospodarzy pewnie zwycięży z Czarnymi Oleszyce. Gra do końca opłaciła się i z prowadzenia 4:1 zrobił się remis 4:4. Rozstrzygnięcie nastąpiło w drugiej serii rzutów karnych. Lepiej wykonali je piłkarze z Lubaczowa wygrywając (5:4).

Mecz o pierwsze miejsce dostarczył mniej bramek. Piłkarze z Rzeszowa i Tomaszowa Lubelskiego toczyli wyrównaną grę. Długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Gol padł w drugiej połowie. Resoviacy wygrywają. Kiedy wydawało się, że znamy już zwycięzcę, w samej końcówce piłkarze Tomasovi strzelili bramkę wyrównującą. Ostatni gwizdek sędziego. Rozstrzygnięcie w rzutach karnych, w których lepsi okazali się zawodnicy z Tomaszowa wygrywając 4:3.

Wyniki turnieju:

Resovia Rzeszów 2 : 1 Pogoń-Sokół Lubaczów
Tomasovia Tomaszów Lubelski 4 : 2 Czarni Oleszyce

Mecz o 3 miejsce: Pogoń-Sokół Lubaczów 4 : 4 Czarni Oleszyce, karne 5 : 4

Mecz o 1 miejsce: Resovia Rzeszów 1 : 1 Tomasovia Tomaszów Lubelski, karne 3 :4

Król strzelców: Mariusz Kubiszyn – Pogoń-Sokół Lubaczów
Najlepszy Zawodnik: Nowosad Daniel – Tomasovia Tomaszów Lubelski
Najlepszy bramkarz: Zieliński Paweł  – Resovia Rzeszów

Sędziowie turnieju: Józef Pukas, Paweł Paryniak, Piotr Krzych.

Organizatorzy składają podziękowania Pani Katarzynie Krajnik dyrektor Banku BGŻ oddział w Lubaczowie za ufundowanie nagród i już teraz zapraszają na przyszłoroczną edycję.

Źródło, szersza relacja oraz galeria zdjęć na www.mos.lubaczow.pl


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here