Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości startujący na różnych szczeblach w niedzielnych wyborach samorządowych w piątkowe (05.04) popołudnie na lubaczowskim Rynku Miejskim podsumowali kończącą się kampanię wyborczą. Zaapelowali także o udział w wyborach i głosy na ich listy.

Zorganizowana w piątek (05.04) konferencja prasowa była okazją do złożenia podziękowań za zaangażowanie w kampanii i apelowanie o głosy. Poseł na Sejm RP Teresa Pamuła przekonywała, że na listach PiS są osoby sprawdzone i zaangażowane, takie które potrafią zarządzać środkami, które zostały do nas przekazane. Wskazywała także, w jaki sposób te środki zmieniły naszą okolicę.

– W ciągu ostatnich pięciu lat ziemia lubaczowska bardzo się zmieniła. Prawie 1,5 mld złotych w ramach różnych środków, na inwestycje, ale też i na sprawy społeczne, zmieniło nasze życie. (…) Nie dajmy się oszukać, głosujmy na Prawo i Sprawiedliwość – mówiła Poseł na Sejm RP.

W dalszej części konferencji wystąpili liderzy poszczególnych list w wyborach do Rady Powiatu w Lubaczowie – Zenon Swatek, Barbara Broź i Mariusz Łeski. Oni także podkreślali, że w mijającej kadencji udało się w naszej okolic zrobić naprawdę wiele.

– Proszę Państwa o zaufanie na kolejną kadencję. Gwarantujemy stabilne rządy i dynamiczny rozwój naszego powiatu. Bardzo proszę Państwa o głos na drużynę Prawa i Sprawiedliwości w dniu 7 kwietnia – mówił starosta Zenon Swatek.

W trakcie konferencji głos zabrał także kandydat na burmistrza Cieszanowa Wiesław Kudyba, który mówił o wadze wyborów w gminie Cieszanów.

– W tych wyborach nie tylko wybierzemy burmistrza, ale także wybierzemy kierunki rozwoju naszej gminy. Chciałem Państwu zaproponować inne rozwiązania, inny sposób zarządzania, inne plany. Mam nadzieję, że dzięki Państwa poparciu, uda nam się zrealizować to co zamierzałem, to co zamierzam, i to co chce Państwu zaproponować – mówił Wiesław Kudyba.

O głosy apelowała także Grażyna Zagrobelna, która ubiega się o mandat radnej Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

– Prosimy Państwa o głosowanie na nas, gdyż dajemy gwarancje dobrej pracy na rzecz samorządu każdego szczebla – mówiła Grażyna Zagrobelna.

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

17 komentarze

  • I zadłużenie powiatu spadło z 24 milionów (w 2018 roku) do około 17 milinów (w 2024) i nie zostały zaciągnięte żadne nowe kredyty. W 2018 roku wydatki inwestycyjne na poziomie około 10 milionów złotych, w 2024 roku około 50 milionów, wzrost o około 500%. Pozyskane prawie 100 milionów złotych na inwestycje ze środków rządowych.
   Pokaż mi która poprzednia władza w naszym powiecie może pokazać podobne liczby za swojej kadencji?

 1. Nawet gdybym popierał PiS nie zagłosowałbym z czystej kalkulacji. Gdy Polską rządził PiS pieniądze dawał tylko swoim. Cieszanów na przykład był traktowany jak gmina widmo. Teraz rządzi Koalicja i jeśli w naszym powiecie wygra PiS to mamy 5 długich lat bez pieniędzy , bez inwestycji. Zmarnujemy czas, zostaniemy bardziej w tyle niż jesteśmy, bo wciąż nam wiele brakuje. Dlatego kujmy żelazo póki gorące i wykorzystajmy swoją szansę.

   • Nie chodzi o praworządność, tylko o to, czy ludzie związani z PiS w ogóle są zainteresowani zazielenieniem miasta, podczas gdy ich interesowało zwiększanie wycinki lasów. Czy jest zainteresowanie ekologią, podczas gdy ekologia przez wielu pisowców uznawana jest za ideologię i bujdę. Czy jest zainteresowane wspieraniem różnorodności, czy wykluczaniem. Czy jest za przesunięciem pieniędzy z remontów kościołów na remonty i budowę mieszkań socjalnych. PiS po prostu będzie chciał czego innego a kasa będzie na co inne… A mieszkańców nie interesuje, co chce partia by budować swój ideologiczny światek, tylko polepszenie warunków życia.

 2. – Proszę Państwa o zaufanie na kolejną kadencję. Gwarantujemy stabilne rządy i dynamiczny rozwój naszego powiatu. Bardzo proszę Państwa o głos na drużynę Prawa i Sprawiedliwości w dniu 7 kwietnia – mówił starosta Zenon Swatek.

  Chciałbym zadać pytanie. Skąd weźmiecie kartony teraz? Obraziliście się i skonfliktowali na amen z obecnym rządem, sądzicie że komuś z Pisu pomogą? Oni pisowców chcą pozamykać i badają wasz „gospodarny sposób zarządzania”. Wy u władzy to zastój. Przedtem prowadziliście kampanię chwaląc się, że macie władzę i warto na was głosować. Teraz logicznie myśląc, nie warto.

  – W ciągu ostatnich pięciu lat ziemia lubaczowska bardzo się zmieniła. Prawie 1,5 mld złotych w ramach różnych środków, na inwestycje, ale też i na sprawy społeczne, zmieniło nasze życie. (…) Nie dajmy się oszukać, głosujmy na Prawo i Sprawiedliwość – mówiła Poseł na Sejm RP.

  Ok, ale to już historia. Ponawiam pytanie, skąd teraz weźmiecie kartonowe czeki jak nie jesteście w rządzie?

   • Musi być uczciwie, ale czy ekipa z PiS nie uważa, że z obecnym rządem nie można współpracować bo łamią prawo? Czy PiSowiec będzie miał tupet pójść do osoby z Lewicy (kierują częścią Ministerstwa Kultury) i rozmawiać o funduszach na żołnierzy wyklętych takich jak Ogień? Pisowcy będą w pocie czoła pisać wnioski na renowację ołtarza dla proboszcza, na obchody rocznicy smoleńskiej? Priorytety się zmieniły, w kulturze, w środowisku, lasach, gospodarce, wszędzie. Pisowcy się po prostu nie zgadzają z tym co będzie dofinansowywane. Jak ktoś komuś pluje w twarz, to nie da się potem przyjść i powiedzieć, jestem na tak, współpracujmy. Bardzo grubo narozrabiali i teraz udają że nic się nie stało.

    • A czy w naszym powiecie pozyskiwano fundusze na to co wymieniłeś? czy może na drogi, infrastrukturę, remonty placówek itp. ? Jeśli rząd dotrzyma słowa odnośnie przekazywania funduszy samorządom to nikt nie będzie musiał nikogo prosić i się spierać..

 3. A na zdjęciu numer 1 i 2 pani człowiek orkiestra, tylko w PiS takie cuda, żeby ze stołka kierownika rolniczej agencji ARiMR wskoczyć na stołek dyrektora Powiatowego Centrum Kultury. Tylko w ekipie PiS cuda na kiju i cofanie do przodu. Specjalistka od rolnictwa i kultury w jednym, zależy gdzie stołek wolny, bo rządząca ekipa ARiMR odcięła pisowcom.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here