Trwa intensywna modernizacja płyty głównej Stadionu Miejskiego w Lubaczowie, mająca na celu poprawę warunków do gry w rundzie wiosennej rozgrywek. Prace mają służyć odwodnieniu boiska i poprawie stanu jego murawy.

Stan murawy Stadionu Miejskiego w Lubaczowie od wielu lat pozostawia wiele do życzenia. Problem powraca praktycznie wiosną każdego roku. O sprawie pisaliśmy choćby w kwietniu 2022 roku. Władze miejskie deklarowały wtedy aplikowanie o środki zewnętrze, tak by gruntownie przebudować obiekt. Taki wniosek został zresztą złożony w ramach jednego z naborów „Polskiego Ładu”, ale nie uzyskał on dofinansowania. Tymczasem MKS Pogoń-Sokół Lubaczów w ostatnich latach odnosi coraz większe sukcesy, a liczba widzów na meczach stale rośnie. Temat stanu murawy powraca zatem po raz kolejny. Ostatnio za sprawą prywatnego sponsora i nowej formy prawnej klubu, który zadeklarował wieloletnie wydzierżawienie obiektu i jego remont. W tym celu podjęto już nawet rozmowy z władzami miasta. Te jednak nie zakończyły się podpisaniem umowy, stąd władze miejskie zdecydował się pojąć inne kroki.

W Ratuszu zapadła decyzja by podjąć prace modernizacyjne mające na celu przygotowanie murawy płyty głównej do gry w rundzie wiosennej obecnego sezonu. Prace już ruszyły i obejmują głownie wykonanie drenażu liniowego wokół boiska, co ma zwiększyć odprowadzanie nadmiaru wody, która była głównym problemem.

W ramach tego zadania wykonamy drenaż liniowy wokół boiska wraz z przygotowaniem do odwodnienia płyty. Zakres prac obejmuje: wykonanie kanału drenarskiego wraz z warstwą odsączającą z kamienia, płożenie rury drenarskiej w geowłókninie, montaż studni rewizyjnych i trójników – informuje Piotr Bednarczyk, kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Lubaczowie.

Przeprowadzone prace mają sprawić, że być może piłkarze Pogoni-Sokoła już od początku rundy wiosennej będą mogli rozgrywać ligowe spotkania na własnym boisku. To jednak nie koniec prac.

Po zakończeniu rozgrywek w miesiącu lipcu, będzie możliwość wykonania drenaży co 6 metrów w poprzek boiska i włączenia go do obecnie wykonywanego odwodnienia „opaskowego”. W trakcie rundy wiosennej murawa zostanie poddana obserwacji i ocenie konieczności wykonania 2 etapu – mówi P. Bednarczyk.

Co ważne, prace modernizacyjne wykonuje doświadczona w takich zadaniach firma PPHU „SCJ” Czachor Sławomir z Rzeszowa, a ich koszt to ok. 100 tys. zł.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here