We wtorek (16.04) wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch przebywał w Lubaczowie. Wizyta była m.in. okazją do rozmów o współpracy i inwestycjach planowanych do realizacji w naszym mieście.

Swoją wizytę w Lubaczowie wicemarszałek Piotr Pilich rozpoczął od podpisania umowy na konserwację zabytkowej polichromii we wnętrzu Kościoła pw. św. Stanisława BM w Lubaczowie. Następnie odwiedził także szpital powiatowy, gdzie spotkał się z jego dyrektorem Piotrem Cencorą, który przedstawił mu aktualną sytuację placówki oraz planowane do realizacji zadania inwestycyjne. Mowa tu m.in. o ogłoszonym dziś przetargu na modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i współpracujących pracowni diagnostycznych. Inwestycja ta, dofinansowana na kwotę 10,4 mln złotych z rządowego Funduszu Medycznego, obejmuje realizację prac budowlanych oraz doposażenie w nowoczesny sprzęt i aparaturę: SOR, pracowni diagnostycznych, tj. pracowni diagnostyki obrazowej, medycznego laboratorium diagnostycznego, a także pracowni endoskopii. Projekt obejmuje także zakup nowych aparatów USG oraz udoskonalenie systemu informatycznego szpitala w Lubaczowie.

10 mln to potężna kwota, takiej inwestycji w szpitalu lubaczowskim nie było od czasu jego budowy. Realizacja tego zadania wpłynie bardzo znacząco na jakość i komfort hospitalizacji w naszym oddziale ratunkowym, który jest miejscem pierwszego i najczęstszego kontaktu pacjentów ze szpitalem. Od szybkiej, profesjonalnej diagnozy i podjętego leczenia bardzo często zależy późniejszy stan zdrowia lub życie pacjentów. – mówił Piotr Cencora.

Marszałek Pilch gratulując takiej inwestycji zapewnił zarazem o dalszej współpracy z lubaczowską placówką i samorządem powiatowym przez samorząd województwa podkarpackiego i podległe mu instytucje ochrony zdrowia.

Marszałek, któremu tego dnia towarzyszyła Poseł na Sejm RP Teresa Pamuła oraz Starosta Lubaczowski Zenon Swatek, pojawili się także przy skrzyżowaniu ulic T. Kościuszki i J. Słowackiego, gdzie ma powstać rondo. O przebudowie tego skrzyżowania w naszym mieście mówi się od pond 20 lat. Wydaje się jednak, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się realizacji tej inwestycji. Po opracowaniu w ostatnich latach przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich dokumentacji na to rondo, obecnie trwa procedura przetargowa mająca na celu wyłonienie wykonawcy zadania w systemie „zaprojektuj – wybuduj”. Oferty można składać do 22 kwietnia. Inwestycja ma być współfinansowana przez miasto Lubaczów (1,575 mln zł) i powiat lubaczowski (315 tys. zł).

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

6 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here