Ponad 50-kilometrową trasę w nocy i deszczu pokonali uczestnicy I Nocnej Rowerowej Drogi Krzyżowej. Pątnicy spędzili w podróży i modlitwie ponad trzy godziny.

Organizatorami Nocnej Drogi Krzyżowej byli: Parafia św. Stanisława BM w Lubaczowie i lubaczowska Grupa Rowerowa „Kresy”. Jej uczestnicy wyruszyli w piątek (24.03) spod lubaczowskiej konkatedry, po wieczornej mszy świętej. W sumie w trasie spędzili ponad trzy godziny i pokonali ponad 50 km. W trakcie podróży rowerzyści zatrzymywali się przy kościołach i kapliczkach naszej okolicy, a rozważania na stacjach drogi krzyżowej prowadził ks. dziekan Andrzej Stopyra.

Przypominamy, że w naszym regionie organizowana jest także Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku jej uczestnicy wyruszą w najbliższy piątek z kościoła pw. św. Karola Boromeusza w Lubaczowie w trasę niebieską liczącą 47 kilometrów.

Galeria zdjęć, fot. Wiesław Huk.

Śledź nas w Google News

Obserwuj elubaczow.com

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 15 tysięcy naszych obserwujących!

3 komentarze

  1. Zapisałbym się do tej grupy rowerowej, ale te ich wyjazdy to albo na msze jakieś, pielgrzymki, albo drogi krzyżowe :/ w tym kraju nic bez kościelnej wierchuszki nie umiemy zrobić…

    • Lepiej się nie zapisuj jak masz takie pierdoły pociskać i wylewać swoje niepowodzenia życiowo-zawodowe poprzez dowalanie innym, że mają jakieś hobby itd. Nie pozdrawiam.
      ps. Ulżyło ci trollu? Dowartościowałeś się tym komentarzem? Jeśli tak to git. Ponownie nie pozdrawiam.

zostaw odpowiedź
Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj