Fotografik z Lubaczowa, Tomasz Mielnik znów zabiera nas na Marsa. Stworzył panoramę z sześciu pojedynczych zdjęć, które wykonane zostały 20 lutego przez kamery nawigacyjne (Navcams) na pokładzie łazika NASA Perseverance Mars.

Amerykański łazik planetarny Perseverance został pół roku temu wysłany na Marsa w celu zbierania próbek skał, dokonywania pomiarów mających umożliwić misje załogowe oraz jako narzędzie do poszukiwania śladów życia, które mogły występować w przeszłości na Czerwonej Planecie. Wylądował w kraterze uderzeniowym Jezero, który ma średnicę 49 km.

Perseverance, ważący około tonę, jest wyposażony w pokaźny zestaw czujników. Jako pierwszy łazik marsjański zaopatrzony jest w mikrofony. Bez wątpienia można go określić mianem prawdziwego mobilnego laboratorium badawczego. 

Choć łazik wylądował na Marsie kilka dni temu, to NASA już może pochwalić się niezwykle ciekawymi materiałami z powierzchni planety. W sieci dostępne jest choćby nagranie z lądowania. Materiały wzbudzają emocje nie tylko u entuzjastów podróży kosmicznych. Sprawdźcie zresztą sami efekt prac Tomasza Mielnika.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here