Wirtualne wycieczki po drewnianych cerkwiach

0

Z najdalszych zakątków Polski, a nawet świata można oglądać drewniane cerkwie z naszego regionu. Muzeum Kresów w Lubaczowie udostępniło właśnie wirtualne wycieczki po sześciu obiektach z naszej okolicy.

Fot. Kadr z wirtualnej wycieczki po cerkwi w Prusiu.

Muzeum Kresów zabiera nas w wirtualne podróże po drewnianych cerkwiach znajdujących się w Nowym Bruśnie, Łówczy, Prusiu , Radrużu i Szczutkowie. Cerkwie możemy zwiedzić w środku, zobaczyć ich zewnętrzne piękna, a nawet spojrzeć na nie z lotu ptaka. Do każdej podróży załączona jest mapa ukazująca nam położenie danej świątyni, krótki opis o obiekcie i galeria zdjęć. Autorem panoram jest Tomasz Mielnik – miłośnik fotografii prowadzący serwis lubaczow360.pl i nasz redakcyjny kolega.

Zachęcamy do zwiedzania drewnianych cerkwi położonych w powiecie lubaczowskim. Wycieczki znajdzie na stronie http://muzeumkresow.eu/program-pl-by-ua w zakładce „Wirtualne wycieczki”.

Wirtualne wycieczki powstały na zlecenie Muzeum Kresów w Lubaczowie w związku z prowadzonym projektem „Drewniane cerkwie – ukryte skarby wspólnej turystyki regionu Karpat”, realizowanym we współpracy z Agencją Rozwoju Regionalnego i Współpracy Transgranicznej „Zakarpacie” Obwodu Zakarpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska–Białoruś–Ukraina 2014–2020.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here