Fot. Krystian Kłysewicz

W piątkowy wieczór w Café Sanacja w Horyńcu-Zdroju porozmawiać będzie można z fotografami i miłośnikami pięknych krajobrazów. O godz. 19.30 ruszą Roztoczańskie Spotkania z Fotografią.

W czasie spotkania odbędą się pokazy filmów i zdjęć z Roztocza. W programie wydarzenia znalazła się również inauguracja Pleneru Fotograficznego. Odbędzie się także prezentacja Szlaku Fotograficznego Roztocza Wschodniego. O swojej miłości do tego niezwykłego skrawka ziemi i pasji do robienia zdjęć opowiedzą autorzy albumu „Roztocze” – Krystian Kłysewicz, Tomasz Michalski i Tomasz Mielnik. Pojawi się także Edyta Chrząszcz, dla której fotografia i pokazywanie piękna tego świata stały się ogromną siłą do życia. Jej prace są doceniane w krajowych i zagranicznych konkursach fotograficznych. W spotkaniu udział weźmie również Andrzej Boldaniuk – osmoodorysta, światłolubny w cieniach. Zawodowo zajmuje się aromatyzacją papieru, a fotografię uprawia od lat 70-tych ubiegłego wieku. Ma w swym dorobku współpracę z Polskim Radiem oraz jako fotosista na planach filmowych. W rozmowach uczestniczyć będą również Mirek Pruchnicki – pasjonat fotografii, skupiający się głównie wokół krajobrazu (nie stroni od architektury i reportażu) oraz Ryszard Gołębiowski, który zaprezentuje zdjęcia z wystawy „Percepcja czasu” (prezentacja w formie diaporamy z podkładem muzycznym).

Sponsorami spotkania i pleneru są: Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, Miasto Lubaczów, Gmina Lubaczów, Gmina Horyniec-Zdrój, Gmina Narol, Gmina Cieszanów. Partnerami spotkania są: Uzdrowisko Horyniec Sp. z o.o., Cafe Sanacja, portal elubaczow.com oraz Związek Polskich Fotografów Przyrody Okręg Roztoczańsko Podkarpacki.

AH, elubaczow.com

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Polub profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here