Wiemy, kto otrzymał tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej

0

We wtorek (26.02) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie kilkudziesięciu śmiałków walczyło o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej. Kto w tym roku bezbłędnie napisał dyktando?

Dyktando zorganizowane zostało po raz jedenasty przez Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji i Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie. W tym roku do rywalizacji stanęło niespełna 30 osób. Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach wiekowych, tj. młodzież ucząca się do 25. roku życia i osoby powyżej 25 lat. Z tekstem przygotowanym na podstawie dyktanda prof. Jerzego Podrackiego bezbłędnie poradzili sobie Przemysław Mazepa i Elżbieta Snopkowska, którzy otrzymali tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej, nagrodę pieniężną 300 zł, statuetki i książki. Wicemistrzami w kategorii do 25. roku życia zostali Maja Kornaga i Magdalena Huk, a w kategorii powyżej 25. roku życia – Karolina Woźna i Rafał Maciejko.

Organizatorzy dla uczestników przygotowali niemałą niespodziankę. W przerwie wystąpił lubaczowianin dr Kamil Szpyt, który opowiedział o „Tajemniczym języku robotów, czyli problemach prawnych związanych z rozwojem sztucznej inteligencji”. Poruszył najważniejsze kwestie związane z badaniami nad robotyką, systemami rozpoznającymi ludzkie twarze czy samochodami, które mogą jeździć bez kierowcy. Kamil Szpyt przedstawił wybrane zagrożenia jakie niesie ze sobą rozwój sztucznej inteligencji.

Kamil Szpyt wykłada w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Jest doktorem nauk prawnych. Studia magisterskie ukończył na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia. Jest m.in. laureatem XV. edycji Konkursu na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej organizowanego przez Urząd Patentowy RP, LIII. edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Państwa i Prawa” na najlepsze prace habilitacyjne i doktorskie z dziedziny nauk prawnych (wyróżnienie) oraz Ogólnopolskiego „Konkursu dla Młodych Prawników – Ius et discipulus”. Jego praca doktorska wygrała II Ogólnopolski Konkurs im. Profesora Zbigniewa Radwańskiego, została także wyróżniona przez Wydział Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego oraz w Ogólnopolskim Konkursie „Państwa i Prawa” na najlepsze prace habilitacyjne i doktorskie z dziedziny nauk prawnych. Pozycja ta znajduje się w zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej i jest dostępna dla czytelników.

Galeria zdjęć.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here