We wtorek (16.04) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie dyskutowano o projekcie Bardzo Młoda Kultura”. Spotkanie zgromadziło osoby zainteresowane współpracą w ramach tej inicjatywy.

Na początku spotkania przedstawiono koncepcję i regulamin projektu, który ma na celu promowanie kultury wśród młodych ludzi poprzez organizację różnorodnych wydarzeń kulturalnych, warsztatów artystycznych oraz spotkań z twórcami kultury. Jednym z głównych założeń projektu jest stworzenie platformy do współpracy kulturalnej między różnymi podmiotami i młodzieżą.

Po zapoznaniu się ze szczegółami projektu (takimi jak np. kwota dofinansowania, terminy i tematy szkoleń, koncepcje partnerstwa, zasady współpracy), uczestnicy spotkania wyrażali entuzjazm oraz gotowość do zaangażowania w projekt „Bardzo Młoda Kultura” i wnoszenia swojego wkładu w jego realizację poprzez udział w otwartym konkursie na partnerstwa lokalne, w skład których wchodzić będą grupy młodzieży z Lubaczowa – czytamy na stronie MBP w Lubaczowie.

Bardzo Młoda Kultura to trzyletni program dotacyjny Narodowego Centrum Kultury, który jest realizowany w całej Polsce przez operatorów wojewódzkich, a na Podkarpaciu rolę tę powierzono Centrum Kulturalnemu w Przemyślu.

Galeria zdjęć, fot. MBP w Lubaczowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here