Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie została partnerem III edycji programu Bardzo Młoda Kultura, realizowanego przez Centrum Kulturalne w Przemyślu. W związku z tym zaprasza na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 16 kwietnia o godz. 10.00.

Bardzo Młoda Kultura to trzyletni program dotacyjny Narodowego Centrum Kultury, który ma na celu rozwój podmiotowego uczestnictwa młodzieży w kulturze. Program działań zakłada wykorzystywanie metod edukacji kulturowej do animowania zmian społecznych, poprzez kreatywne działanie młodzieży oraz kształtowanie postaw takich jak współpraca, zaufanie społeczne i odpowiedzialność.

Projekt BMK skierowany jest do różnorodnych instytucji, placówek samorządowych, stowarzyszeń, fundacji, muzeów oraz innych podmiotów, które chcą podejmować działania na rzecz młodzieży i z młodzieżą, uwzględniając ich zainteresowania i potrzeby. Program jest realizowany w całej Polsce przez operatorów wojewódzkich, a na Podkarpaciu rolę tę powierzono Centrum Kulturalnemu w Przemyślu. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwo Podkarpackie.

Bibliotekarze pragną zaprosić wszystkich przedstawicieli instytucji i organizacji, które pracują lub współpracują z młodzieżą, na spotkanie organizacyjne, aby omówić możliwości współpracy w ramach projektu Bardzo Młoda Kultura.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie MBP w Lubaczowie.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here