W czwartek (22.02) Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie gościła poetę Leszka Wójcika, który podzielił się z lubaczowską publicznością swoim bogatym dorobkiem literackim. W Wypożyczalni dla Dorosłych, autor promował swój najnowszy tomik poezji zatytułowany „Między innymi”, dając czytelnikom okazję do bliższego poznania jego twórczości oraz osobowości.

Leszek Wójcik, urodzony w Krakowie, gdzie przez długi czas pracował jako nauczyciel geografii, obecnie związany jest z Lubaczowem. Miłość do kobiety sprawiła, że zdecydował się osiedlić właśnie tutaj, gdzie kontynuuje swoją pasję literacką.

Pierwsze próby pisarskie Wójcika datowane są jeszcze do czasów licealnych, a jego poważny debiut poetycki miał miejsce na łamach prestiżowego czasopisma „Życie Literackie” w grudniu 1988 roku. Od tamtej pory, wiersze autora znajdują się w ponad pięćdziesięciu antologiach i almanachach, a drukowały je renomowane czasopisma literackie, takie jak „Odra”, „Twórczość” czy „Metafora”.

Talent Leszka Wójcika zdobył uznanie zarówno wśród czytelników, jak i krytyków literackich. Autor zdobywał laury w wielu konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, a jego wiersze emanują wrażliwością, obserwacją życia oraz precyzją wyrazu.

Zachęcamy wszystkich miłośników literatury do sięgnięcia po tomiki poezji Leszka Wójcika, dostępne w zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie. To niezwykła okazja, by odkryć świat piękna słowa i zanurzyć się w poetyckim świecie tego wyjątkowego autora.

Galeria zdjęć, fot. MBP w Lubaczowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here