Podkarpackie PSL apeluje o wsparcie dla rolników

5

Podkarpaccy politycy PSL zaapelowali do rządu o szybkie działania w związku z pojawieniem się w regionie pierwszego ogniska wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF). W zorganizowanej w Rzeszowie konferencji prasowej wziął udział m.in. burmistrz Cieszanowa Zdzisław Zadworny.

O problemach rolników jako pierwszy mówił lider podkarpackich ludowców poseł Mieczysław Kasprzak. Następnie burmistrz Cieszanowa Zdzisław Zadworny podziękował odpowiedzialnym za zabezpieczenie ASF służbom, które „wykonały fantastyczną robotę”. Dodał także, że ich jest trudna, bo mają „ograniczone możliwości sprzętowe i finansowe”. Zaapelował ponadto o wsparcie nie tylko dla rolników, których bezpośrednio dotknął problem ASF, ale także dla wszystkich, którzy hodują trzodę chlewną w regionie. Jednym z rozwiązań mógłby być skup interwencyjny, który powstrzyma spadek cen.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

5 komentarze

  1. To ja też będę apelował:
    1. Oprócz skupu interwencyjnego zaktywizujmy rolników do produkcji buraka cukrowego do polskich cukrowni. Przepraszam zapedziłem się sprzedane i zlikwidowane.
    2. To może mleczarnie w szczególności te małe takie jak w Lubaczowie. O znowu się zapędziłem – system kwot mlecznych będący „wielkim sukcesem” pewnej partii spowodował że przetrwali tylko najwięksi.
    PS. Demagogią jest krzyczeć żądamy pomocy- panowie są po studiach czyli pewnie rozgarnięci niech deklarują że pomogą tym rolnikom w skorzystaniu z już istniejących instrumentów. Pomogą napisać np. wniosek do arimr lub biznesplan do projektu unijnego. Apeluję więc Panowie pomóżcie tym rolnikom. Pióra w ręce i więcej czynów a mniej słów

  2. A czy Panowie Władza spotkali się z gospodarzami, których bezpośrednio dotyka problem? Czy też tymi, którzy żyją z chowu trzody (np. firmy sprzedające pasze)? Nie! Kamera lepsza! Poza tym co Rzeszów to nie Nowe Sioło czy Chotylub…

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here