Na Podkarpaciu powstała Koalicja Obywatelska

0

Platforma Obywatelska i Nowoczesna na Podkarpaciu w ramach Koalicji Obywatelskiej wystawią w wyborach samorządowych wspólne listy do sejmiku województwa. Do koalicji przystąpiła też Krajowa Partia Emerytów wybory do Sejmikui Rencistów.

Fot. Sebastian Fiedorek, rzeszow-news.pl

Na szczeblu ogólnopolskim funkcjonuje już koalicja PO i Nowoczesnej. Obie partie zachęcają do wspólnego startu także inne ugrupowania i stowarzyszenia. Na Podkarpaciu zaproszenie przyjęła Krajowa partia Emerytów i rencistów. Trwają także rozmowy z innymi. Bo jak podkreślają liderzy regionalnej Koalicji Obywatelskiej – jesienne wybory mają ogromne znaczenie.

Koalicja Obywatelska wystawi kandydatów do Sejmiku Wojewódzkiego. I zachęca do tworzenia wspólnych list także w podkarpackich gminach i powiatach. Decyzje w tej sprawie będą podejmowali lokalni liderzy ugrupowań i stowarzyszeń. Program samorządowy dla Podkarpacia koalicji PO i Nowoczesnej jest w trakcie opracowywania, jego szczegóły oraz nazwiska osób, które znajdą się na listach wyborczych zostaną zaprezentowane na koalicyjnej konwencji, która odbędzie się prawdopodobnie w lipcu br.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here