W piątek (23.02) Lubaczów odwiedziła Elżbieta Łukacijewska, posłanka do Parlamentu Europejskiego z Podkarpacia, która zorganizowała spotkanie w ramach swojego cyklu „Z Kobietami o Kobietach”. To wydarzenie, które miało na celu otwarty dialog na temat roli kobiet w pomaganiu innym oraz ich aktywności społecznej i zawodowej.

Europosłanka Łukacijewska zachęcała mieszkanki Lubaczowa i powiatu do udziału w dyskusji, która skupiała się na doświadczeniach kobiet związanych z organizacją społecznych inicjatyw oraz problemach, z jakimi borykają się na co dzień. W panelu dyskusyjnym udział wzięły Mariola Sokół, nauczycielka, Katarzyna Segiet, działaczka społeczna, oraz Anna Knap, założycielka lokalnej grupy KOD.

Każda z zaproszonych prelegentek dzieliła się swoimi doświadczeniami i refleksjami, inspirując zarówno panie z publiczności, jak i innych uczestników spotkania. Dyskusja była otwarta, a udział w niej wzięły nie tylko kobiety, co świadczy o znaczeniu poruszanych tematów dla społeczności lokalnej.

Spotkanie w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie zgromadziło kilkadziesiąt osób, które aktywnie uczestniczyły w dyskusji i wzbogacały ją swoimi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami.

Cykl spotkań „Z Kobietami o Kobietach” ma na celu wsparcie kobiet poprzez inspirujące rozmowy i przykłady działań zaproszonych prelegentek. Poprzez takie inicjatywy, posłanka Łukacijewska stara się zachęcić kobiety do aktywnego udziału w życiu społecznym, zawodowym i politycznym, promując równouprawnienie i wzmacniając ich rolę w społeczeństwie.

Galeria zdjęć, fot. facebook.com/piotrowskimarcinpl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here